Hollandi võrkpallinaiskond läbis alagrupi geimigi kaotamata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hollandi võrkpallinaiskond
Hollandi võrkpallinaiskond Autor/allikas: CEV

Naiste võrkpalli Euroopa meistrivõistlustel selgusid neljapäeval edasipääsejad kaheksandikfinaali. Eestiga ühte alagruppi kuulunud Holland võitis ka viimase kohtumise 3:0, läbides grupi geimiga kaotamata.

Suurepärases hoos hollandlannad olid Budapestis peetud grupifaasis viimases mängus 3:0 (25:17, 25:13, 25:15) üle kodupubliku ees mänginud Ungarist. Hollandile tõi kohtumises enim punkte 18 silmaga panustana Lonneke Slöetjes, 13 punkti tõi Robin de Kruijf. Ungari parim oli viis punkti toonud Zsanett Miklai.

Holland lõpetas C-alagrupi 15 punktiga, võites kõik viis kohtumist 3:0. Teiseks tuli Aserbaidžaan 10 silmaga, järgnesid Horvaatia (10), Rumeenia (6), Ungari (3) ja Eesti (1).

Kaheksandikfinaalis läheb Holland Budapestis vastamisi Kreeka naiskonnaga, kes jäi A-alagrupis Serbia, Türgi ja Bulgaaria järel neljandaks.