Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel seilab üle 200 purjetaja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo Autor/allikas: Junichi Hirai / Bulkhead magazine

Reedel algasid Tallinnas Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused, mis on ühepaatidele purjetamise Eesti meistrivõistluste käesoleva hooaja teine etapp. Avapäeva sõite iseloomustas sportlik kannatlikkus ja sõidurõõm.

Laser Standard klassi võistlejad said pagilistes ja keerutavates tuultes kirja ühe sõidu tulemuse. Esikoha võttis kümne võistleja hulgas Karl-Martin Rammo Martin Aruja ja Joosep Lausi ees.

Laser Radiali päeva ainsas sõidus võttis juhtpositsiooni 27-pealises laevastikus Elisa Tamm Läti võistleja Roberts Stals-Buls teisel ja Daniel Rüütel kolmandal kohal.

Laser 4.7 klassi 35 sõitjat tegid kaks sõitu, juhib lätlanna Elza Cibule, kel kontol neljas ja esimene koht, oma kaasmaalase, esimese ja kolmanda koha korjanud Eduards Plavinsi ja mõlemas sõidus teiseks tulnud Sten-Markus Andressoni ees.

Zoom8 klassi 44 purjetajat tegi põhjakaaretuultes samuti kaks sõitu: päeva parimana juhib kokkuvõttes Oliver Iida, teine on Martin Lipp ja kolmas Marie Grete Mägi.

Optimisti kahe grupi 94 võistleja hulgas sai päeva parima tulemuse kahe võistlussõidu eest Susanna Maria Jõgi 14., ja esimese kohaga, teiseks platseerus Andrias Sepp ja kolmandaks Ott Richard Hääl.

Kalevi Jahtklubi meistrivõistluste formaat näeb ette kuni 11 võistlussõidust koosnevat fliidisõitude seeriat, millest halvima tulemus kuulub mahaarvamisele, juhul kui peetud on vähemalt kaks sõitu.

Optimist klassis võisteldi reedel kahes võrdse suuruse ja tasemega grupis. Laupäeval jätkavad 45 paremat võistlejat kuldgrupis ja ülejäänud võistlejad purjetavad edasi hõbegrupis. Laupäevaste sõitude järel pääsevad hõbegrupi kolm paremat purjetajat pühapäevaks kuldgruppi.

Laupäeval antakse päeva esimese sõidu hoiatussignaal kell 12 ja pühapäeval kell 11.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: