Külm vesi sunnib Ironman Tallinna ujumisvõistlust kolima

{{1564653660000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ironman Tallinn Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sel nädalalõpul Tallinnas toimuvat Ironman Tallinna kimbutab taas liiga külm vesi, mistõttu olid korraldajad sunnitud ujumisdistantsi ümber kolima.

Kuna veetemperatuur Lennusadama juures on langenud viimase 24 tunniga 11 kraadini, toimub 3. augusti Ironman Tallinna start ja ujumisvõistlus Harku järve Sõudebaasi juures.

Tulenevalt Ironmani reeglitest lühendatakse ujumisdistantsi, kui veetemperatuur on alla 15 kraadi ja ujumine jäetakse ära kui veetemperatuur on alla 11,9 kraadi. Kuna Lennusadama juures on veetemperatuur langenud 11 kraadini, siis otsustasid korraldajad liigutada ujumisraja Harku järve, kus viimaste andmete järgi on veetemperatuur 18 kraadi.

"Võistlejad on treeninud ja tulnud Tallinnasse selleks, et läbida Ironmani võistlus täispikkuses," rääkis peakorraldaja Ain-Alar Juhanson. "Lühendatud ujumisdistants või ujumise ärajäämine oleks neile väga suur pettumus. Seega otsustasime korraldustiimiga endast parima anda ja võtta kasutusse plaan B ning kolida ujumisraja Harku järve. Anname endast kõik, et hoolimata viimase hetke muudatustest pakkuda osalejatele parimat Ironmani kogemust."

Ujumisdistantsil tuleb võistlejatel läbida üks 3,8 kilomeetrine ring ja samuti on Harku järve äärdes esimene vahetusala. Teine vahetusala jääb Lennusadamasse. Tegemist on kontrollitud keskkonnaga ning vastab stardi- ja vahetusalana Ironmani nõuetele. Eelnevalt on võetud ka testid Harku järve veekvaliteedi kohta, mille selgus, et kõik näitajad jäävad normi piiresse.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: