Ironman Tallinnal võistlev endine iluduskuninganna: iialgi pole liiga hilja

Foto: ERR

Laupäevase Tallinna Ironmani triatloni ujumisrada tõsteti külma vee tõttu Lennusadamast Harku järve, kuid võistlejate indu pole see suutnud kuidagi jahutada.

Neljapäeva hommikul mõõdeti Lennusadama juures veetemperatuuriks 11 kraadi, mistõttu otsustasid Tallinna Ironmani korraldajad ujumisraja ümber tõsta Harku järve. Kõige esimesena lähevad sealt laupäeva varahommikul vette eliitgrupi naised, kellest üks tugevaim, 2014. aasta Euroopa meister Corinne Abraham on igati valmis end Eesti oludes proovile panema.

"Ootan väga võistlemist natuke soojemas järvevees ning ka rattarada näib tore. Käisin sellega hommikul tutvumas, ilus rada, väga kena maastik. Olen Eestis esimest korda. Kindlasti mängib tuul võistluses oma rolli - või siis selle puudumine. Võib juhtuda, et tingimused muudavad võistlemise raskeks, mitte niivõrd rada ise."

Mehhiklanna Palmira Alvarez on endine iluduskuninganna, kes kodumaal töötas insenerina. 2014. aastal otsustas ta aga hakata professionaalseks triatleediks.

"See on olnud väga tore kogemus, minu elu suur teekond," tõdes mehhiklanna. "Olen õppinud, et kõik on võimalik, kui tahe on suur ja iialgi pole liiga hilja oma
suuri unistusi ellu viia."

Alvareze sõnade kinnituseks on ka austraallanna Renee Kylie'i profiks saamise lugu. Enne treenima asumist 2014. aastal kaalus ta üle saja kilo. 2015 sai ta oma esimese Ironmani võidu, kaks aastat hiljem otsustas profiks hakata.

"Olen viimased kaks kuud koos oma grupi ja treeneriga kõvasti trenni teinud. Tunnen, et olen oma viimasest Ironmanist saadik suure hulga tööd ära teinud. See on mu kolmas Ironman profina, viimati võistlesin eelmise aasta lõpus. Ma tõesti ei taha seda lõpetada neljandal või viiendal kohal... tahan tõusta pjedestaalile."

Ironman Tallinna start antakse laupäeval kell 6.30 Harku järve ääres eliitgrupi naistele, seejärjel stardivad erinevate vanuseklasside võistlejad.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: