Andrei Ojamets: peame mängima väga võistkondlikult ja distsiplineeritult

Foto: ERR

Eesti võrkpallinaiskond alustas ettevalmistust augustis algavateks Euroopa meistrivõistlusteks 22. juulil, kui esmaspäeval koguneti Võrus. Koondise laagrisse on kutsutud 18 mängijat ja peatreener Andrei Ojametsa sõnul saab peamiseks väljakutseks olema naiskonna üldise mängukvaliteedi parandamine.

"Võrreldes sellega, mis eelmistel hooaegadel on olnud, siis virisemiseks põhjust ei ole. Kasvõi juba seepärast, et selline spordikompleks on meie käes ja siin Võrus – eemal suurtest linnadest – on hea alustada. Kõik on hästi ja sellepärast pole mõtet muretseda, et meil üht või teist asja pole," jääb Ojamets tingimustega rahule.

Naiskonda on kaasatud ka mitmeid noori mängijaid ja peatreeneri sõnul on otsus tingitud sellest, et järelkasvu rohkem motiveerida. "Juba kevadel ütlesime, et tahame noortele märku anda ja tutvustada koondise õhkkonda. See võib-olla motiveerib andekamaid tegelema võrkpalliga veelgi tõsisemalt ja see on põhiline eesmärk. Nathalie Anett Haidla on suutnud koondisesse praktiliselt kanda kinnitada ja on näidanud euroliiga väga häid mänge. Uskuge, pingutage ja kõik on võimalik."

Peamise asjana tuleb Ojametsa sõnul treeningutel keskenduda üldise taseme tõstmisele. "Meil on ikka see sama üldine mängukvaliteet [mida tuleks parandada]. Peame mängima väga võistkondlikult, väga distsiplineeritult ja võimalikult kiiret mängu"

Naiskonnas on tagasi vigastusest taastunud diagonaalründaja Kertu Laak, mis aitab tõsta võistkonna kvaliteeti. "See võimalus mis anti Kristel Moorile [Kertu Laagi puudumisel], ta kasutas selle suurepäraselt ära. Ma tean, et ta ihkab sinna esimese temporündaja kohale isegi rohkem, aga võime rääkida sellest, et kui meil eelnevatel treeningutel ühel pool platsi oli diagonaalründaja ja teisel pool keegi lihtsalt täitis seda kohta, siis täna võib rääkida sellest, et treeningkvaliteet peaks kindlasti paranema, kui mõlemal pool on sellised tugevad mängijad. Kristelil on omad plussid ja Kertul omad, samas võistkond kindlasti võidab, kui sel on sellise koha peal selline valik, mida aastaid pole olnud."

Pikk treeninglaager paneb küll mängijad igatipidi proovile, ent peatreener usub, et EM mõjub piisavalt motiveeriva tegurina, et mängijad annaks endast parima. "Eks pinged lõpupoole ikka kasvavad ja inimesed väsivad üksteisega olemisest. Hetkel oli viis nädalat aega puhata korralikult ja ega keegi jalad seina peal ei olnud. Ma usun, et tänu sellele esmakordsele võimalusele mängida EM-finaalturniiril on igaüks väga hästi motiveeritud. Pigem kõik mõtlevad selle peale, et kuidas seal võimalikult hästi mängida ja näidata oma parimat mängu. Loodan, et vahepealse puhkusega sai vähemalt vaimsest väsimusest lahti. Peale seda puhkust on olukord natuke teistsugune, kui ta oli kevadel."

Eesti naiskond alustab laagrit Võrus, seejärel minnakse Rakverre, kus peetakse ka kaks kontrollmängu Šveitsiga. Enne EM-i sõidab koondis Ukrainasse ja peab seal kolm kontrollmängu võõrustajatega.

Kontrollmängud:

10. august Eesti - Šveits
11. august Eesti - Šveits
16. august Ukraina - Eesti
17. august Ukraina - Eesti
18. august Ukraina - Eesti

Eesti alagrupimängud EM-il (kohalik kellaaeg):

23.08 kell 20.30 Ungari - Eesti 
24.08 kell 18.00 Eesti - Horvaatia
25.08 kell 18.00 Eesti - Rumeenia
27.08 kell 18.00 Holland - Eesti
28.08 kell 15.30 Aserbaidžaan - Eesti

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: