Võrkpallikoondise kapten: tahame igas elemendis paremaks saada

Foto: ERR

Eesti võrkpallinaiskond alustas ettevalmistust augustis algavateks Euroopa meistrivõistlusteks 22. juulil, kui esmaspäeval koguneti Võrus. Kapten Julija Mõnnakmäe sõnul on naiskond puhanud ja heas seisus.

"Meil olime juunikuus kaua koos ja tegime mänge Euroopa Hõbeliigas, mis olid ettevalmistavad mängud EM-iks ja seejärel tuli meil paus," rääkis Mõnnaksmäe intervjuus ERR-ile. "Praegu on see seis päris hea. Kõik on puhanud ja vaimselt ka valmis ning teine osa tuleb väga suur töö. Tahame igas elemendis paremaks saada ja iga päev koos trennis olles töötame selle kallal, kuidas see naiskond koos mängima saada."

Mõnnakmäe sõnul ei ole nii pika pausi koondisel varem olnud, kui see aasta oli, kuid usub, et puhkus on tüdrukutele kasuks tulnud. "Kui me kokku tuleme, siis kõik on valmis tööd tegema ja mida rohkem me koos oleme, seda rohkem me kokku kasvame," jätkas Mõnnakmäe. "Puhkuse ajal tegime ikka trenni ka kõvasti, aga individuaalselt. Kõik peaksid füüsiliselt olema ühel tasemel ja ühel lainel. Kertu Laagil oli vigastuse tõttu pikem puhkus, aga ta on samuti valmis. Ma eile rääkisin temaga ja ta ütles, et ta on paar trenni teinud palliga ja proovinud ja ma arvan, et ta on täiesti valmis tulema koondisesse oma parimas vormis."

Mõnnakmäe tunnistab, et koondise laagris üllatab teda iga tsükli lõpus keegi. "Kindlasti noored üllatavad, kuidas nad suudavad vanematega kaasa tulla ja uued mängijad, kuidas nad suudavad tasemevahe, mis neil on oma noortetiimist naiste koondisesse tulles, et kuidas nemad hakkama saavad. See on selline positiivne üllatus," rääkis Mõnnakmäe. "Ma tulen siia alati hea meelega. Tüdrukud on lahedad ja meil on tore koos. See on oluline."

Eesti naiskond alustab laagrit Võrus, seejärel minnakse Rakverre, kus peetakse ka kaks kontrollmängu Šveitsiga. Enne EM-i sõidab koondis Ukrainasse ja peab seal kolm kontrollmängu võõrustajatega.

Kontrollmängud:

10. august Eesti - Šveits
11. august Eesti - Šveits
16. august Ukraina - Eesti
17. august Ukraina - Eesti
18. august Ukraina - Eesti

Eesti alagrupimängud EM-il (kohalik kellaaeg):

23.08 kell 20.30 Ungari - Eesti 
24.08 kell 18.00 Eesti - Horvaatia
25.08 kell 18.00 Eesti - Rumeenia
27.08 kell 18.00 Holland - Eesti
28.08 kell 15.30 Aserbaidžaan - Eesti

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: