Laak vigastuse positiivsest küljest: saime diagonaalründaja kohale konkurentsi

Foto: ERR

Eesti võrkpallinaiskond alustas ettevalmistust augustis algavateks Euroopa meistrivõistlusteks 22. juulil, kui esmaspäeval koguneti Võrus. Eesti koondise diagonaalründaja Kertu Laak on vigastusest paranenud ning vaatab EM-i suunas positiivse pilguga.

Laak vigastas mai keskel treeningul väikest sõrme ning käis operatsioonil, ent tänaseks on käsi korras ja võrkpallur võib kõike teha. "Ootamatu oli see vigastus kindlasti," rääkis Laak intervjuus ERR-ile. "See ei olnud isegi selline löök, kus oleks jõuga midagi teinud. Lihtsalt asend oli vale - pall tuli otse näpu otsa. Võib-olla oli seal midagi varem ka, aga asi lõppes luumuurruga, seejärel oli operatsioonile minek ja edasi paar kuud taastumist. Nüüd on kõik laabunud hästi."

Laagi sõnul läks taastumine plaanipäraselt ning neiu usub, et koondis võis tema vigastusest isegi võita. "Diagonaalründaja kohale saime konkurentsi. Ma tunnen, et see on nüüd olemas. Kristel Moor tõestas end väga hästi ja nii on ka minul alati parem tagasi tulla. Mul on kindel seljatagune olemas ja teisest küljest on ka sisekonkurents parem, mis viib edasi," jätkas Laak.

Kui palju on Laak saanud aga trenni teha? "Ma põhiliselt tegelesin jõutreeningutega, et hoida lihast korras ja tegin jooksutrenne," jätkas Laak. "Igal viisil püüdsin end hoida valmis, et kui ma tagasi tulen, siis olekski palliplatsile minek ja valmisolek olemas."

Laak usub, et koondise juurde tagasitulek on keeruline kahel põhjusel. "Esiteks mängisin ma viimati palli mai alguses ja teiseks on nemad palju kokku mänginud. Ma loodan, et meil on seltskond nii hea, et selles mõttes siin raskeks ei lähe."

EM-i eel tunneb Laak koondises suuremat motivatsiooni ja väiksemat pinget. "Ajalugu läheme igal juhul sinn tegema, selles suhtes on hästi tore jälle koos olla," ütles Laak.

Eesti naiskond alustab laagrit Võrus, seejärel minnakse Rakverre, kus peetakse ka kaks kontrollmängu Šveitsiga. Enne EM-i sõidab koondis Ukrainasse ja peab seal kolm kontrollmängu võõrustajatega.

Vaata ka ETV spordisaate klippi:

Kontrollmängud:

10. august Eesti - Šveits
11. august Eesti - Šveits
16. august Ukraina - Eesti
17. august Ukraina - Eesti
18. august Ukraina - Eesti

Eesti alagrupimängud EM-il (kohalik kellaaeg):

23.08 kell 20.30 Ungari - Eesti 
24.08 kell 18.00 Eesti - Horvaatia
25.08 kell 18.00 Eesti - Rumeenia
27.08 kell 18.00 Holland - Eesti
28.08 kell 15.30 Aserbaidžaan - Eesti

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: