Kivistik takistusjooksu eripärast: kvaliteetseid jäneseid on raske leida

Foto: Liis Treimann/Eesti Meedia/Scanpix

Kaur Kivistikul jäi kolmapäeva õhtul Soomes Lappinlahtis toimunud võistlusel 3000 m takistusjooksu MM-normist puudu 1,56 sekundit. Kivistiku enda arvates ei tohiks normi täitmine siiski probleemiks osutuda.

"Eks ta selline natuke rabe võistlus oli," rääkis Kivistik neljapäeval Vikerraadiole. "Tulin otse kolmenädalasest treeninglaagrist. Kuna tükk aega pole võistelnud, siis oli teistmoodi närv ja ei osanud midagi oodata. Elu teine tulemus ikkagi, vaadates neid varasemaid hooaegu, siis näen päris head edasiminekut. Viimase võistluse valguses nägin ka head varu. Kui treeningute mahud jälle alla lähevad, siis arvan, et Doha norm ei tohiks järgmise kuu jooksul probleemiks olla."

"Olen enda ettevalmistusega üpris rahul, pole tõrkeid olnud," iseloomustas Kivistik senise hooaja käiku. "Tervis on vastu pidanud ja olen saanud kvaliteetseid treeninguid teha. Tulemus mind ei üllatanud, muidugi lootsin, et saab normi ära joosta, sest jooks ise kujunes mulle tegelikult tempo poolest superheaks. Täpselt selline tempo, mida mina ootaksin, aga viimasel kahel ringil ei jõudnud sellist kiirust näidata. Sinna need paar sekundit võisid ka jääda."

"Iga uus võistlus tekitab rohkem enesekindlust, kiirused lähevad paremaks," tõdes Kivistik. "Kui kõik asjad kokku jooksevad, peaksid järgmised tulemused olema paremad. Mõne võistluse puhul on olnud see kehv, et kuna 3000 m takistusjooks on natuke selline erilisem ala, on tihtipeale päris raske leida kvaliteetseid jäneseid, kes suudavad õige tempoga ette vedada. Mõnel võistlusel ei olegi jäneseid, sest keegi ei ole nõus tegema või neid on raske leida. Kohati olen võistelnud ka võistlustel, kus jänesed ei tunneta tempot, kihutavad eest ära ja siis pole neist ka kasu."

Septembri lõpus algava Doha MM-i normiks on 8.29. "Kuus-seitse nädalat on aega seda täita, see on piisavalt pikk aeg," arvas Kivistik. "Kindlasti ühe kui mitte kaks tugevat võistlust veel leian. Arvestades, kuidas hooaeg on läinud ja mis on mu enesetunne, ei näe, et norm ei peaks alistuma."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: