Norman Vahtra sai Euroopa mängudel omniumis kümnenda koha

Omnium Euroopa mängudel
Omnium Euroopa mängudel Autor/allikas: AFP/Scanpix

Minskis toimunud Euroopa mängudel saavutas Norman Vahtra omnium trekisõidus kümnenda koha.

Omnium on trekisõidu mitmevõistlus, kus võisteldakse neljal alal. Eestit esindas Norman Vahtra, kes tänavustel Euroopa mängudel võistles ka grupisõidus ja temposõidus.

16 võistleja seas sai Vahtra scratch'is (40 ringi lõpufiniši peale) 12. koha, temposõidus (40 ringi, igalt ringilt punkt) kümnes, eliminatsioonisõidus (igal teisel ringil langeb viimane välja) 14. ning punktisõidus (saja ringi punktisõit vahefinišhitega, lõpufinišis topeltpunktid) seitsmes. Kokkuvõttes teenis Vahtra kümnenda koha.

"Esimese kolme ala puhul jäi mul tulemus taktika, mitte võimete taha," tõdes Vahtra ise. "Viimases alas, kuna see oli kõige pikem, oli taktikat kõige vähem vaja ning selle tulemusega võin rahule jääda – ühe vahefinishi võitsin, ühes olin neljas ja ka lõpufinishi võitsin. Sain omniumi võistlusest hea adrenaliinisüsti – kuna viimane ala läks hästi, sain hea emotsiooni ja tundsin, et vorm sai õigesti ajastatud."

Vahtra teeb omniumit maanteesõidu kõrvalt. "Olen trekisõidus võistelnud varem kaks korda elus, kuigi mitte nii kõrge tasemega võistlustel. Ettevalmistuseks tegin neli kolmepäevast laagrit ja nooremana sai Pirital sõidetud. Nii et kogemusi sellel alal on vähe. Kui Eestis oleks velotrekk, saaks korralikumalt harjutada. Maanteesõitja jaoks on see eeskätt talvine ala. Kui pakutakse häid võistlusi ja see ei sega maanteesõitu, teen trekisõitu hea meelega ka edaspidi, aga prioriteet on siiski maantee," märkis Vahtra.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: