Liisa Ehrberg krooniti Eesti meistriks

Foto: Adam Illingworth

Laupäeval toimusid Eesti meistrivõistlused maanteeratta ühisstardis vanuseklassidele MJ ja NE/NU/NJ. Naiste eliitklassis krooniti Eesti meistriks Liisa Ehrberg.

Ehrbergi (Saksa Automaatika Proteam) keskmiseks kiiruseks kujunes 34,65 km/h. Hõbeda sai Mae Lang (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja pronksile sõitis Janelle Uibokand (Peloton). Naiste eliitklassi üheks medalipretendendiks peetud Kelly Kalmu tabas võistluse keskel tehniline rike, peale mida ei õnnestunud ratturil enam eliitklassi medalikolmikusse sekkuda.

MJ vanuseklassi (109,5 km) kõige väärtuslikuma kuldmedali võttis pika edumaaga kõigi viljandlaste rõõmuks Viljandi Rattaklubi rattur Henri Treimuth (keskmise kiirusega 37,07 km/h), kelle viimasel ringil alustatud rünnakut kandis edu ja Treimuthil õnnestus saavutatud vahet lõpuni hoida. Hõbeda sai Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi) ja pronksile sõitis ennast Gleb Karpenko (Kalevi Jalgrattakool).

NU vanuseklassis võidutses Kätlin Kukk (Kalevi Jalgrattakool), teine oli Kelly Kalm (CFC Spordiklubi) ning kolmas Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi).

NJ klassis oli samuti parim Kätlin Kukk (Kalevi Jalgrattakool), teine Aidi Gerde Tuisk (CFC Spordikool) ja kolmas Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi).

Lisaks jagati meistritiitleid vanuseklassidele M14/N14 ja M16/N16. Vanuseklassi M16 võistlusmaa pikkus oli 54,7 km ja vanuseklasside M14 ning N14/N16 oma 35,4 km.

M16 vanuseklassis tuli Eesti meistriks Martin Anier Rein Taaramäe Rattaklubist (keskmine kiirus 40,9 km/h). Hõbe ja pronks läksid CFC Spordiklubile, vastavalt Mattias Jonatan Lehtsaarele ja Hugo Puusepale.

N16 meistritiitli võitis Elisabeth Ebras (Kalevi Jalgrattakool),  teine oli Laura Lizette Sander (Pärnu Kalev Spordikool) ja kolmas Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi).

M14 arvestuses võidutses Gabriel Helmut Aduson (CFC Spordiklubi), Martti Lenziuse (Vooremaa Centrum/Rattabaas) ja Henri Valmseni (Viljandi Rattaklubi) ees ning N14 klassis võitis kuldmedali Karolin Surva (CFC Spordiklubi), järgnesid Hannah Kaljur (Smart Sport) ja Natali Nora Nigul (CFC Spordiklubi).

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: