Spordist loobunud 56-kordne Eesti meister: üksi treenimine hakkas tundma andma

Foto: ERR

Pikalt Eestis parima naissõudja tiitlit kandnud Kaisa Pajusalu loobus nelja aasta eest tippspordist ja on hästi sisse elanud tavaellu.

56-kordne Eesti meister Kaisa Pajusalu veele enam ei kipu, kuid ala tutvustab võimalusel rõõmuga. Pärast profispordist loobumist lõpetas ta Eesti Maaülikooli, saades magistrikraadi põllumajandussaaduste tootmises ja turustamises ning töötab Tartus ühes ettevõttes seemnete tootejuhina.

"See tähendab, et ma vastutan selle eest, et meie ettevõte vahendaks Eesti põllumeestele kõige paremini Eestis sobivaid sorte ja kui ma räägin sortidest, siis mitte kurgist, kapsast ega kaalikast, vaid ikkagi sellest, mis kasvab sadadel tuhandetel hektaritel Eestimaal – nisu, kaer, oder, rukkis, õlikultuurid. Kui linnast välja sõidate ja paremale-vasakule vaatate, siis nende seemnetega tegelen mina," rääkis Pajusalu ERR-ile enda tööst.

Harrastussõudmine enam Pajusalu ellu ei kuulu. "Ma käin küll hobikorras trenne andmas Tartu Ülikooli spordiklubis, aga ma ise pärast sõudmise lõpetamist sõudnud sisuliselt ei ole."

Kahepaadil juunioride maailmameistriks tulnud, ühesel U-23 vanuseklassis MM-il kolm medalit teeninud ja naiste seas ühepaadil Euroopa meistrivõistustel pronksi võitnud Pajusalu loobus tippspordist nelja aasta eest – keha ja vaim väsisid üksi tehtud treeningutest. "Ma olin küllalt üksi, et mõnda aega oli nagu tore üksi treenima, aga kuskilt maalt hakkas see tundma andma," tunnistab Pajusalu.

Just noorsportlaste igakülgne toetamine rasketel aastatel loob Pajusalu sõnul eelduse, et uuesti saab rääkida Eestis rahvusvahelise tasemega naisteklassi sõudjatest.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: