Magnus Kirt jätab hooaja avavõistluse vigastuse tõttu vahele

{{1557920340000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Odaviskaja Magnus Kirt pidi esialgsete plaanide järgi avama enda hooaja sel nädalavahetusel Hiinas peetaval Teemantliiga etapil, kuid kerge vigastuse tõttu on Euroopa meistrivõistluste pronksmedalist sunnitud võistluse vahele jätma.

"Kahjuks pean selle võistluse raske südamega vahele jätma. Tegime reedel paigalthüppeid ja hüppel tundsin, et midagi alaseljas liikus ära. Algul arvasin, et ei ole midagi hullu, aga pool tundi hiljem oli päris kange see olemine," kommenteeris Kirt ERR-ile.

"Kuni eilseni olime üpris optimistlikud, et sõidame ja tegin ka visketrenni täis hoo pealt, aga lihtsalt see tunne mis endal käes on ja kerged valuaistingud – otsustasime, et pika lennureisi tõttu ja kahe järjestikuse võistluse tõttu mis seal on, on võib-olla ohutum see võistlus vahele jätta ja ravida ennast täielikult terveks, sest hooaeg on väga pikk."

Väga tõsine vigastus aga Kirdi sõnul ei ole. "Eks ta kergelt veel hell on. Eks need n-ö kohad liikuma sain väga kiirelt, ma arvan, et kuskil alla päevaga sain kahes erinevas kohas füsioterapeutide juures käia ja kõik need kohad liikuma saada, aga lihtsalt need sidemed on seal natuke häirida saanud ja see koht on natuke hell. Põhimõttelist trenni lubab teha, eile täishoo pealt viskasin. Nii-öelda invaliid ma ei ole!"

"Peale trenni oligi mõte, et kas on mõtet minna või mitte. Visketrenn enne võistlust oli täiesti normaalne, [selline] mis tavaliselt enne võistlus võiks olla, aga kogu see reis ja võib-olla ka see, et ma ei ole saanud niisuguseid toniseerivaid harjutusi teha. Pigem on olnud hästi palju liikumapanevaid harjutusi ja siis keha tundub hästi ebastabiilne ja visketehnika näitas ka, et on väga ebastabiilne. Risk on päris suur, kui seda kohta hullemalt vigastada. Praegu on nii-öelda kerge vigastus, aga sellest võib saada raske vigastus."

"Ma pole elus ühestki võistlusest ära öelnud. Selle võistlusele "ei" ütlemine tuli mulle väga raskelt ja veel viimaste hetkedeni arutasime neid plusse ja miinuseid. Arutasin isegi Gerd Kanteriga, mis tema oma kogemuste juures soovitab. Tulime sellele mõttele, et olla täielikult terved ja alustada natuke hiljem hooaega," lisas Kirt.

"Ma ei puhka ega ravi kodus seda vigastust, ma põhimõtteliselt saan täiel määral trenni teha. Lihtsalt on natukene ohtlik praegu kohe võistelda."

Kirt loodab, et on võimeline mai lõpuks taas võistlustulle astuda. "Eks me päev-päevalt vaatame. Üritame praegu üle päeva kergelt visata ja seda visketunnet tagasi saada, sest kui selline vigastus juhtub, siis viskamisel ta eelkõige viskamisel annab selles mõttes tunda, et see vise ei ole nii julge kui ma tavaliselt viskan. Eeldatavalt ma loodan kuskil seal 25. [mai] paiku võistelda – eks näis."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: