Kahekordne Euroopa meister teenis lõpuks ka rallikrossi MM-sarjas etapivõidu ({{commentsTotal}})

Timur Timerzjanov
Timur Timerzjanov Autor/allikas: FIAWorldRallycross.com

Rallikrossi MM-sarja hooaja kolmandal etapil Belgias teenis esimest korda Spa ringrajal peetud võistlusel karjääri esimese etapivõidu venelane Timur Timerzjanov.

Timerzjanov tuli 2012. ja 2013. aastal võimsaimas masinaklassis ehk Supercaris Euroopa meistriks ning aasta hiljem siirdus vastloodud MM-sarja, kus ta sai esimesel hooajal parimal võistlusel kolmanda koha, sama saavutuseni jõudis ta ka 2016. aastal, aga rohkem pole ta pjedestaalile küündinud.

Tänavusel kahel esimesel etapil jäi Timerzjanov (Hyundai i20; GRX Taneco) esimesena finaalist välja, aga Belgias jõudis ta lõpuks täistabamuseni. "Mul pole praegu mingeid tundeid, nii palju aastaid on mööda läinud, nüüd olen tagasi! Ma ei suuda seda uskuda!" õhkas Timerzjanov võidujärgses intervjuus.

Teisena lõpetas norralane Andreas Bakkerud (Audi S1; Monster Energy RX Cartel) ja kolmanda koha sai alles teist korda MM-etapil võistelnud soomlane Joni Wiman (Hyundai i20; GRX Taneco). Wiman pidi algselt kaasa tegema Taneco kolmanda autona, kuid Niclas Grönholm pidi pimesooleoperatsiooni tõttu võistlusest loobuma ja nii tõusis Wiman tiimi teiseks numbriks, kes kogus ka meeskondlikus arvestuses punkte.

Eelsõitude parim oli Bakkerud Wimani ja enda tiimikaaslase Liam Dorani ees. Bakkerud võitis ka esimese poolfinaali, tema järel pääsesid edasi Timerzjanov ja Doran. Teisest poolfinaalist jõudsid finaali Wiman, lätlane Janis Baumanis ja eelmise etapi võitnud Timmy Hansen. Seejuures Baumanis on ainus, kes sel hooajal kõikidel etappidel finaali jõudnud.

MM-sarja üldarvestuses jätkab liidrikohal rootslane Kevin Hansen, kes on kogunud 69 punkti. Teine on tema vanem vend Timmy Hansen 58 punktiga ja kolmandaks tõusis Timerzjanov, olles kogunud 53 punkti. Timerzjanov edestab vaid punktiga Baumanist ja kahe punktiga Bakkerudi.

MM-sarja järgmine etapp sõidetakse kahe nädala pärast Suurbritannias Silverstone'is.