Kaisa Õunpuu vedas Saaremaa pronksiseeria avamängus võiduni ({{commentsTotal}})

Saaremaa võrkpallinaiskond
Saaremaa võrkpallinaiskond Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Laupäeval sai avavile kolme võiduni peetav naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria, milles on vastamisi põhiturniiri kolmas Saaremaa ja neljas Famila/Võru Võrkpalliklubi. Kui esimese geimi põhjal võis eeldada ühepoolset mängu, siis kahes järgnevas geimis sai näha võrdsete heitlust.

Kodupubliku ees mänginud Saaremaa alustas kohtumist võimsalt, võites avageimi koguni 25:16 paremusega. Seejärel elasid mängu sisse ka võrulannad, kes läksid teises geimis 3:1 juhtima, kuid õige pea jäädi 6:12 kaotusseisu, kirjutab volley.ee.

Tõelist sisu näidati aga geimi otsustavas faasis, kui 17:24 kaotusseisust võeti koguni kuus järjestikust punkti ja vähendati vahe minimaalseks. Seitsmendat geimpalli võõrustajad siiski ei loovutanud ja nii asuti 25:23 geimivõiduga vastasseisu 2:0 juhtima.

Kolmandas geimis haaras Võru 10:6 algedu, veel juhiti ka seisul 15:14. Edaspidi omas initsiatiivi koduvõistkond, kes võttis 25:22 geimivõiduga 3:0 (16, 23, 22) mänguvõidu.

Rünnakul 70-protsendilise efektiivsusega (23-st 16) pidurdamatu olnud Kaisa Õunpuu tõi võitjatele 21, nelja blokipunktiga säranud Kätriin Põld 13 ja Erle Püvi 11 punkti. Silmapaistev oli ka Õunpuu kasutegur +17. Mari-Liis Grauman lõpetas kohtumise Võru naiskonna ridades 12 ja Salme Adeele Hollas kümne punktiga.

Kui pallingu vastuvõtul olid võistkonnad üsna võrdsed (Saaremaa 46% ja Võru 41%), siis rünnakul oli selgelt parem koduvõistkond, realiseerides koguni 53% tõstetest. Võru naiskonna rünnakuefektiivsus oli 34%.

Samad naiskonnad kohtuvad teistkordselt pühapäeval kell 12, kui sarnaselt laupäevale mängitakse Kuressaare Spordihoones. Samuti kolme võiduni peetav finaalseeria tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbanki ja TalTech/Tradehouse`i vahel jätkub 24. aprillil kell 19 Tartu Ülikooli Spordihoones, kahe mängu järel on seis 1:1 viigis. 5.-7. koha turniiril on peetud üks mäng, kui Kohila VK/E-Service/Briketipoisid võitis 3:2 tulemusega Tallinna Ülikooli.