Viiegeimilise põnevusduelli järel pääses finaali TalTech/Tradehouse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Naiste võrkpalli Eesti meistrivõistlustel tagas Tartu Bigbanki kõrval finaalkoha TalTech/Tradehouse, kes kolmandas kohtumises alistas kodusaalis Saaremaa Võrkpalliklubi tulemusega 3:2.

Avageimi võitis TalTech seisuga 25:16, kuid tasavägises teises geimis jäi peale Saaremaa 25:21. Punkt-punktis mäng jätkus kolmandalgi mänguajal, mille võitis taas Saaremaa. TalTech pööras kodupubliku toel järgmises kahes geimis mängu enda kasuks seisudega 25:12, 15:6 ning sammus kindlalt finaali.

TalTechi vastuvõtt oli 56 protsenti, rünnakuid realiseeriti 33-protsendiliselt, blokipunkte saadi 17, servil löödi 17 ässa ning tehti üheksa viga. Saaremaa Võrkpalliklubi vastuvõtt oli 27%, rünnak 25%, blokipunkte kogunes 15 ning serviti viis ässa.

TalTechi resultatiivseimad mängijad olid 18 punktiga Heleene Hollas ja Maria Säästla. Saaremaa parimad olid 16 silma kogunud Kaisa Õunpuu ja Dorit Heinastu.

TalTechi ja Saaremaa esimese poolfinaali kohtumise võitis TalTech tulemusega 3:0, teise aga Saaremaa 3:2. Teises poolfinaalis alistas põhiturniiri võitja Tartu Ülikool/Bigbank kahes mängus Famila/Võru Võrkpalliklubi 3:0, 3:1.