Treener: Puusta näitab seda küpsust, mis on vajalik Tokyo OM-iks valmistumisel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ingrid Puusta
Ingrid Puusta Autor/allikas: Robert Hajduk

Mallorcal peetud 2019. aasta RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride lahtiste Euroopa meistrivõistlused oli eestlastest parim Ingrid Puusta, saavutades RS:X klassis naiste arvestuses 13. koha.

Lisaks Puustale esindasid Eestit EM-il koondise treeneri Matthew Rickardi juhendamisel Rainer Kasekivi ja Raul Mihkel Anton.

"Üldiselt olen rahul kõikide meie sportlaste tulemustega ja Mallorcas veedetud aeg ning Euroopa meistrivõistlustel osalemine on teinud kõikidele koondislastele head. Neil võistlusel oli koos maailma tipptase, sest kohal olid kõik, kes viimastel aastatel suurvõistlustel medaleid noppinud. Võistlus oli nii vaimselt kui füüsiliselt sportlaste jaoks kurnav, võistluse lõpuosas oli näha, et kõik on väga väsinud," kommenteeris Rickard. "Seda just seetõttu, et võistluspäevad olid väga pikad, tuul oli pea terve võistluse vältel heitlik, mis tingis pikki pause ja ootamisi. Nii saadi mitmel õhtul merelt ära alles peale kaheksat õhtul."

Samas klassis, kus Puusta sai 13. koha, võidutses naiste arvestuses Lilian De Geus Hollandist, teiseks tuli Emma Wilson Suurbritanniast ja pronksi sai Charline Picon Prantsusmaalt.

Rickard iseloomustab Puusta võistlust järgmiselt: "Ingrid Puustal olid nii mõnedki sõidud erakordsed, kuid mõni sattus sekka ka selline, kus oli taktikalisi apse ning Ingrid jäi lõksu. Need väikesed vead asetasidki ta maailma tippude seas 13. kohale. Kui oleksime neid vigu suutnud vältida, oleks ta kindlasti esimese kümne seas olnud. Positiivne on antud võistluse põhjal tõdeda, et Puusta näitab oma sõidus ja strateegilistes ning taktikalistes otsustes küpsust, mis ongi just see vajalik väike viimistlus Tokyo 2020 olümpiaks valmistumisel."

Rainer Kasekivi lõpptulemuseks meeste arvestuses jäi Euroopa meistrivõistluste 75. koht. Kuldmedalile tuli Kiran Badloe Hollandist, hõbeda sai Dorian Van Dijsselberge, samuti Hollandist ning kolmas koht kuulub Thomas Goyardile Prantsusmaalt.

Raul Mihkel Antoni saavutas noormeeste seas 86. koha. Euroopa meistri tiitel läks seekord Fabien Pianazzale Prantsusmaalt, teiseks tuli Nicolo Renna Itaaliast ja kolmandaks Yun Pouliquen Prantsusmaalt.

"Raineri ja Rauli sõitudes oli täheldada selgeid edusamme, kuid aeg-ajalt võis märgata ka maailma tippudega suures grupis koospurjetamise kogemuse puudumist. Stardid olid nende jaoks üks raskeimad võitluskohti, eriti just Raulile. Päevadel, mil oli rohkem tuult, näitasid mõlemad mehed, et nad suudavad saavutada korraliku kiiruse. Oskuslikult pöörasid poisid tuule ja kiiruse oma kasuks," ütles Rickard.

"Üldiselt sõitis kogu tiim hästi, ent päris rahul me saavutatud tulemustega ei ole. Praegu on oluline rahulikult analüüsida, mida võiks edaspidi paremini teha, kus on meil arenemisruumi. Peame hindama meie pikaajalisi perspektiive ja võimalusi," sõnas Rickard.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: