Puusta saavutas Euroopa meistrivõistlustel 13. koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ingrid Puusta
Ingrid Puusta Autor/allikas: Matthew Rickard

Laupäeval peetakse Mallorcal 2019. aasta RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride lahtiste Euroopa MV medalisõidud. Ükski eestlane neis sõitudes ei osale. Eesti sportlastest jõudis Euroopa meistrivõistlustel kõrgeimale kohale Ingrid Puusta, saavutades RS:X klassis naiste arvestuses 13. koha.

Ingrid Puusta lõpetas Euroopa meistrivõistlused väga kõrgel 13. kohal, ent kahjuks ei ole see tulemus piisav, et osaleda laupäevases medalisõidus.
Reede hilisõhtul lõppenud sõitude tulemused olid 15., 35. ja 5. positsioon. Kokku peeti naiste arvestuses üksteist sõitu ning Puusta parimaks tulemuseks jäi teisel päeval välja võideldud 4. koht.

RS:X klassi esikolmikusse naiste arvestuses kuuluvad enne laupäevast medalisõitu Yunxiu LU Hiinast, Charline Picon Prantsusmaalt ja Lilian De Geus Hollandist.

Rainer Kasekivi pidas reedesel viimasel finaalpäeval kolm sõitu, mille tulemused olid vastavalt 42., 48. ja 46. koht. Kokku toimunud viie kvalifikatsioonisõidu ja viie hõbegrupi finaalsõidu tulemusena jäi Kasekivi lõpptulemuseks Euroopa meistrivõistluste arvestuses 75. koht ja üldarvestuses ehk lahtiste Euroopa meistrivõistluste koondtabelis 97. koht. Reedeses medalisõidus osaleb kümme paremat ning esikolmikusse kuuluvad Kirad Badloe Hollandist, Dorian Van Dijsselberge Hollandist ja Thoma Goyard Prantsusmaalt.

Raul Mihkel Antoni kohaks Euroopa meistrivõistlustel on 86. koht. Üldarvestuses ehk lahtiste meistrivõistluste kategoorias jäi Antoni lõpptulemuseks 101. koht.Reedel toimunud viimases kolmes hõbegrupi finaalsõidus oli Anton finišis 41., 50. ja 45. Noormeeste arvestuses kuuluvad esikolmikusse enne laupäevast medalisõitu Fabien Pianazza Prantsusmaalt, Nicolo Renna Itaaliast ja Vardimon Tomer Iisraelist. 

RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride lahtised Euroopa meistrivõistlused 2019 on üle Euroopa Hispaaniasse kokku meelitanud 333 purjelaudurit 43. riigist. Teisipäeval ja kolmapäeval toimusid kõikides klassides kvalifikatsioonisõidud, neljapäevast reedeni finaalsõidud kahes tugevusgrupis - kuld- ja hõbelaevastikus ning laupäeval medalisõit, milles osaleb kuldgrupi 10. esimest.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: