Vene ja Gran Canaria võtsid tabeli viienda meeskonna vastu suure võidu ({{commentsTotal}})

Siim-Sander Vene ja Gran Canaria Herbalife
Siim-Sander Vene ja Gran Canaria Herbalife Autor/allikas: Aldis Toome

Hispaania korvpalli kõrgliigas alistas Eesti koondislase Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria kodusaalis liigatabeli viienda meeskonna Valencia kindlalt 111:92 (26:23, 30:16, 32:25, 23:28).

Gran Canaria võitis kohtumise avaveerandi kolme punktiga ning võimsa teise veerandi järel mindi vaheajale koguni 17-punktilises eduseisus. Sarnases hoos jätkati ka pärast vaheaega, kui kolmas veerand võideti seitsme silmaga. Viimasel veerandil suutsid külalised oma seisu mõnevõrra küll parandada, ent Gran Canaria võttis sellegipoolest veenva 19-punktilise võidu.

Võitjate parimana loopis pingilt sekkunud Marcus Eriksson 26 punkti. Orio Pauli panustas võitu 21 silmaga, Jacob Wiley arvele kirjutati 19 punkti. 14 minutit mänguaega teeninud Siim-Sander Vene nimele jäi kaks punkti ja üks lauapall. Kaotajate resultatiivseim oli 14 punkti toonud Bojan Dubljevic.

Valencia jätkab 15 võidu ja kümne kaotusega viiendal kohal, Gran Canaria on üheksa võidu ja 16 kaotusega 15. tabelireal.