Vello Leitham: miks ei võiks Tallinnast saada maadluse Götzis?

Tallinnas laupäeval algava rahvusvahelise maadlusturniiri eel esitleti Eesti juunioride koondist. Vähem kui poole aasta pärast, augusti keskel, toimuvad Tallinnas juunioride maailmameistrivõistlused.

Juba sel nädalavahetusel saab Saku suurhallis noorte maadlusturniiril Tallinn Open näha mõningaid noori, kes augustis siin maailmameistri tiitli peale maadlema hakkavad. Unistus MM-i kodumaal näha on Tallinn Openi peakorraldajal kaua küpsenud.

"Alustasime 2013, panime endale igasuguseid eesmärke, et mõõta, kui edukad oleme," rääkis võistluse peakorraldaja Vello Leitham ERR-ile. "Püstitatud eesmärkidest suurim oli see, et toome Eestisse MM-i. Toona oli see ulme. Mõned naersid."

Juunioride MM-i kodust tähtsust oskab kõrgelt hinnata ka võistluste patroon Heiki Nabi: "noorel sportlasel, kes ei ole vaimselt veel võib-olla nii kogenud sportlane, ja kellel on matile minnes pinged, siis täna on noort abistavad koduseinad ja publik lähedalt võtta."

Tallinn Openil võistleb nädalavahetusel 2500 noort rohkem kui 20 rahvuskoondisest. Tallinn Openist on saanud Euroopas tähtsaim noorte võistlus, ambitsioonid on aga veelgi suuremad.

"Viis-kuus aastat tagasi oli siin umbes sada osavõtjat, võib-olla ei tuldud isegi Tartust, sest see oli nii kaugel," rääkis Leitham. "Aastast aastasse oleme seda kasvatanud, muutunud rahvusvahelisemaks. Ambitsioon on, et miks mitte teha Tallinnast Euroopa maadluse pealinn, nagu Talence ja Götzis on kümnevõistlejatele!"

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: