Rahvusvahelises maadluslaagris lihvib oma oskuseid ligi 400 noort ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maadlusfestival Estonian Wrest Fest jätkub rahvusvahelise maadluslaagriga
Maadlusfestival Estonian Wrest Fest jätkub rahvusvahelise maadluslaagriga Autor/allikas: Tallinn Open

Saku Suurhallis toimub 4. aprillini rahvusvaheline maadluslaager, kus nii kreeka-rooma, vaba- kui naistemaadluses lihvivad oma oskuseid ligi 400 noort maadlejat 20 riigist.

Maadluslaagri koordinaator Kristjan Press ütles, et laagri eesmärk on anda noortele võimalus maadelda võimalikult paljude erinevate vastastega. "Meil on laagris iga päev treenimas erinevate riikide treenerid, et noored saaksid tunda erinevaid maadluskoolkondi," selgitas Press. Nii on ühel päeval treeneriteks soomlased, teisel valgevenelased, kolmandal eestlased jne. "Soomlased on näiteks väga jõulised. Nemad kasutavad juunioride vanuserühmas juba tõsist musklit," kommenteeris Press.

Erinevate koolkondade kohta ütleb ta, et 1960. aastatel oli raamat, kus oli välja toodud, et Nõukogude Liidus on kolm maadluskoolkonda - slaavi (Ukraina, Valgevene, Venemaa), kaukaasia (näiteks Gruusia) ja Eesti. "Eesti oli ilmselt seotud Palusalu, Kotka ja Englase aegadega. Omal ajal oli Eestil ju palju maavõistluseid Soome ja Ungariga. Tänaseks on selle koolkonna meilt ungarlased üle võtnud. Nende maadlus on praegu väga heal tasemel," rääkis Press.

Laagri osalejate arv on kasvanud võrdeliselt Tallinn Open - Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlusega. "Kolm aastat tagasi alustasime esimese laagri korraldamisega maadlusklubis Korrus3. Viimased kaks aastat oleme olnud Saku Suurhallis ja seegi hakkab juba väikseks jääma," kommenteeris Press ja lisas, et kui nii edasi läheb, tuleb korraldajatel hakata nutikamaid lahendusi otsima.

Estonian Wrest Fest kestab 6. aprillini. Selle sees on Tallinn Open 2019 - Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlus, mis toimus Saku Suurhallis 29.-31. märtsini. Sellele järgneb samas kohas toimuv maadluslaager ning 6. aprillil võtavad kreeka-rooma ja vabamaadlejad mõõtu 32. Kristjan Palusalu memoriaalil Kalevi Spordihallis. 

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: