Heiki Nabi: paljud konkurendid tulevad EM-i võtma väga tugeva proovikivina

Nädal aega kestis Eestis maadlusfestival Wrest Fest, kus noored maadlejad osalesid populaarsel Tallinn Openil ja mitmepäevases maadluslaagris ning tipud sõitsid siia kokku Palusalu mälestusvõistlustele. ETV spordisaate stuudios käis maadlusest rääkimas Heiki Nabi.

Sina ja teised meie parimad maadlejad jäid Palusalu võistlustest kõrvale, et hoida vormi järgmisel nädalal algavateks Euroopa meistrivõistlusteks. Kuidas su ettevalmistus on möödunud ja milline su vorm on?

Vorm on kindlasti hetkel selle aasta parim. Peab ütlema, et on läinud hästi, sellepärast, et ei ole olnud ühtegi vigastust, olen saanud teha kolm korralikku laagrit, kaks võistlust, Eesti meistrivõistlused ja Ungari GP, nii et kokkuvõttes võib öelda, et kõik on läinud hästi ja kindlasti olen piisaval tasemel, et EM-il võistelda.

Milline konkurents ees ootab seekord EM-il, mõned riigid hoiavad osasid oma tippe MM-iks?

Raskekaalu vaatasin hiljuti üle ja kõik tipud on kohal. See päris paika ei pea, sest nimed antakse üles ja mõnikord ei tulda kohale, aga minu konkurendid on kindlasti kohal ja meil on tingimus, et nii palju kui EM-il võistleb ühest riigist sportlasi, siis peab nii palju olema ka MM-il. Paljud konkurendid ikkagi tegelikult tulevad EM-i võtma väga tugeva proovikivina, sest rohkem ei pruugi sa nii tugevate konkurentidega enne MM-i maadelda. MM-il on oluline seos OM-pileti saamisega ja konkurendid tahavad testida, mis on veel puudu ja mida on vaja treenida, et MM-i võita. Kindlasti tuleb tugev võistlus.

Juunikuus on ootamas ees ka Euroopa mängud, sügisel muidugi MM, vormi tuleb, nagu alati, mitu korda tippu viia? Mis sinu põhieesmärk on tänavu?

Kogu aeg ei saagi olla vormis. Eks ikkagi Euroopa mängud on hetkel lahtine, kas võtta treeningtsükli sisse. Kui laagritega klapib, siis võiks võistelda, aga kui ei klapi, siis ei ole oluline. Fakt on see, et kui on kolm olulist võistlust aastas, siis neiks ei suuda ette valmistuda nii, et oleks kõigil väga hea. Tahaks MM-iks olla väga hea, kus on see kõige olulisem, sest palju võimalusi ei ole, kus olümpiamängude piletit saada. Kokku on neid võimalusi kolm.

Kui me vaatame seda lõppenud maadlusnädalat, siis kuidas sulle tundub, kas meie maadlus on täie tervise juures ja tulevik helge?

Praegu tundub väga vinge sellepärast, et see sama, mis siin Tallinnas toimus: väga suur maadluslaager, nii palju maadlejaid korraga matil, see on päris võimas ja kohe otsa Kristjan Palu mälestusvõistlus ja kindlasti on tulemas augustikuus juunioride MM kodus, mis on noorele maadlejale väga hea võimalus koduseinte vahel maadelda ja end näidata. Minul ei olnud sellist võimalust ja kuna noored maadlejad pole psühholoogiliselt nii kogenud, et ta tuleks toime igal pool, siis koduseinte toetus on kindlasti abiks. Meie koondis on suur ja loodan, et neil läheb hästi. Kui ettevalmistus tehakse selleks hästi, kui nad on valmis pingutama ja ületama end ka treeningutel, siis ma usun, et nad on selleks valmis. Plaan on korralik ja see näitab, et nad on konkurentsivõimelised ja läbi lööma ka MM-il.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: