Tartu ei loovutanud poolfinaali avakohtumises Rakvere vastu geimigi ({{commentsTotal}})

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste esimeses poolfinaalmängus alistas Tartu Bigbank kodusaalis Rakvere Võrkpalliklubi 3:0.

Põhiturniiri võitja Tartu Bigbank võitis avageimi 25:21 ning seejärel teise 25:22. Läbi raskuste poolfinaali jõudnud Rakvere andis korraliku lahingu kolmandal mänguajal, mida läks seisult 11:11 juhtimagi, kuid oma paremuse pani lõpuks siiski kindlalt maksma hiljuti Balti liiga võitjaks kroonitud Tartu geimivõiduga 25:19.

Tartu resultatiivseim oli 14 punktiga Walker Samuel Joseph. 11 silma lisas Hindrek Pulk. Rakvere parim oli kümne punktiga Denis Losnikov. Taavi Nõmmistu lisas omalt poolt üheksa silma.

Tartu vastuvõtt oli 62 protsenti, rünnakuid realiseeriti 51-protsendiliselt, blokipunkte saadi kümme, servil löödi kolm ässa ning tehti viis viga. Rakvere vastuvõtt oli 45%, rünnak 48%, blokipunkte kogunes kolm ning serviti üks äss.

Teises poolfinaali avamängus lähevad laupäeval vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi ja tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi.