Saaremaa võitis põhiturniiri teist kohta otsustanud mängus TalTechi ({{commentsTotal}})

Võrkpall
Võrkpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Võrkpalli naiste Eesti meistrivõistluste tänases ainsas mängus võitis Saaremaa TalTech/Tradehouse'i, millega kindlustati endale põhiturniiri teine koht. TalTech lõpetas põhiturniiri kolmandana.

Mõlemad naiskonnad läksid tänasele vastu võrdses seisus, kui üheteistkümnest kohtumisest oli võidetud kaheksa ja kogutud 24 punkti. Eile Audentese SG /Noortekoondist 3:1 (14, -22, 18, 11) tulemusega võitnud Saaremaa täna külla sõitnud TalTech/Tradehouse'ile geimi ei loovutanud, saavutades kodupubliku abiga 3:0 (22, 14, 20) võidu, vahendab Volley.ee.

Võõrustajate edus oli suurimaid teeneid Kaisa Õunpuul, kes kogus üleplatsimängijana 19 punkti, millest koguni üheksa tulid pallingul. Seejuures oli Õunpuu eriti hoos kolmandas geimis, tuues 11 punkti. Dorit Heinastu lisas omadele 14 ja Silja Ostrov kümme punkti. Maria Säästla lõpetas külaliste ridades vastasseisu 12 punktiga. Koduvõistkond oli parem pallingul, kus koguti külaliste kuue punkti vastu 15 punkti, ja rünnakul, kus näidati TalTechi 30-protsendilise efektiivsuse vastu 40-protsendilist efektiivsust. Blokis oli omakorda punktidega 7:6 edukam Tallinna naiskond.

Põhiturniiril teiseks tulnud Saaremaa võitis 12 mängust üheksa ja kogus 27 punkti, kolmandana lõpetanud TalTech/Tradehouse võitis kaheksa mängu ja kogus 24 punkti. Põhiturniiri viimases mängus lähevad kolmapäeval Tartus vastamisi esikohal paiknev tiitlikaitsja Tartu Ülkikool/Bigbank ja ainsana võiduta püsiv KohilaVK/E-Service/Briketipoisid.