VIDEO | Soome korvpallikoondis seljatas tugeva Prantsusmaa ({{commentsTotal}})

Soome - Prantsusmaa
Soome - Prantsusmaa Autor/allikas: EPA/Scanpix

Korvpalli maailmameistrivõistluste valiksarjas teenis neljapäeval vägeva võidu Soome, kes alistas K-grupi eelviimases kohtumises tugeva Prantsusmaa meeskonna 76:69.

Kohtumise avaveerand lõppes viigiliselt ning poolajaks jäi Soome nappi kahepunktilisse kaotusseisu. Pärast vaheaega põhjanaabrite mäng aga oluliselt paranes, ning kolmandal veerandil läksid soomlased maailma edetabeli kolmanda riigi vastu viie silmaga juhtima. Viimane veerand võideti napi kahe punktiga ning lõppkokkuvõttes saavutati seitsmepunktiline võit.

Soome eest hiilgas koguni 29 punkti visanud Jamar Wilson. Sasu Salin lisas 14 silma, Topias Palmi kontole kirjutati seitse punkti. Prantsusmaa parimana tõi Amine Noua 19 punkti.

Tänu võidule on Soomel jätkuvalt võimalus jõuda MM-ile. Otsustavaks saab valikturniiri viimane kohtumine, kus võõrsil minnakse vastamise igipõlise rivaali Venemaaga. Kolmandal kohal paikneval Venemaal on 11 mängust 18 punkti, Soomel 17 punkti. Edasipääsu on grupist juba taganud Prantsusmaa ja Tšehhi.

Venemaa ja Soome omavaheline otsustav kohtumine peetakse 24. veebruaril.