Pärnu näitas Eesti-Läti liiga liidrile hambaid, TalTech võitis lisaajal ({{commentsTotal}})

{{1549817820000 | amCalendar}}
Pärnu Sadam korvpallimeeskond
Pärnu Sadam korvpallimeeskond Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti-Läti korvpalliliigas osutas Pärnu Sadam koduväljakul liiga liidrile Ventspilsile korralikku vastupanu, kuid kaotas mängu siiski 72:82.

Veel kaks ja pool minutit enne kolmanda veerandaja lõppu jõudis Pärnu seisuni 53:55, lätlased lõpetasid veerandaja aga 9:1 spurdiga ning alustasid otsustavat neljandikku kümnepunktilisest eduseisust. Sellest neile võiduks ka piisas.

Pärnu klubi resultatiivseim oli 17 punkti visanud Siim-Markus Post, Henri Wade-Chatman lisas 15 ja Mihkel Kirves 13 silma. Rihards Lomazs viskas Ventspilsi kasuks 19 punkti, Aaron Westley Johnson toetas meeskonnakaaslast 18 punkti ja kümne korvisööduga.

Rapla Avis Utilitas oli võõral väljakul Valmierast üle 82:69. Ka selles mängus sai otsustavaks kolmas veerandaeg, mille külalismeeskond võitis 26:18. Dominique Hawkins viskas 19 punkti ja jagas viis resultatiivset söötu, Indrek Kajupanga arvele jäi 16 punkti.

Tugev viimane veerandaeg, mis võideti 11 punktiga, tõi Valga-Valkale 84:76 võidu Läti Ülikooli üle. Hea mängu tegi Lynden Rose Jr., kes viskas 20 punkti, noppis kaheksa lauapalli ning jagas seitse korvisöötu.

Õhtu viimases mängus sai väärtusliku võidu TalTech, kes oli lisaaja järel 102:97 üle Ogrest. Viimase veerandaja eel 13 punktiga juhtinud Eesti klubi lubas Ogrel mängu tagasi tulla, kuid pööras kohtumise Oliver Metsalu ja Levi Giese tabavate visete toel siiski võidusadamasse. Toomas Raadiku arvele jäi 28 punkti, Jaan Puidet lisas 15 punkti, üheksa lauapalli ja kaheksa korvisöötu.

Liigatabelis tõusis Rapla (10-11) tänase võiduga seitsmendaks. Pärnu on üheksa võidu ja 13 kaotusega kümnes, kuus võitu ja 14 kaotust annavad Valga-Valkale 12. koha. Üheksa kaotuse kõrvale 13. võidu teeninud TalTech on tabelis viies, Ventspils jätkab 21 võidu ja ühe kaotusega liidripositsioonil.