Tass sai võidumängus Jurkatamme koduülikooli üle rohkelt mänguaega ({{commentsTotal}})

Matthias Tass
Matthias Tass Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

USA üliõpilasliigas NCAA olid Eesti aja järgi laupäeva hilisõhtul vastamisi Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary's Gaels ja Taavi Jurkatamme San Francisco Dons. Kohtumise võitis koduväljakul mänginud Saint Mary's tulemusega 86:80.

Saint Mary's tegi esimese nelja minutiga sisse kaheksapunktilise vahe ning juhtis poolajaks juba 47:30, vahendab kohtumise käiku Korvpall24. San Francisco üritas teisel poolajal mängu tagasi tulla, kuid vahe vähenes visalt ning 12.30 enne kohtumise lõppu tõi Tassi pealtpanek tabloole kodumeeskonna edunumbrid 63:49. 21 sekundit enne lõpusireeni jõudis San Francisco vaid 3 punkti kaugusele, kuid lähemale enam ei pääsetud.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass viibis väljakul oma senise NCAA karjääri kõrgeimad 24 minutit, mille jooksul viskas ta kuus punkti (kahesed 3/5), võttis viis lauapalli, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi kaks isiklikku viga.

Jurkatamm pääses väljakule 4.47 enne avapoolaja lõppu ning viibis platsil järgmised kaks minutit ja kaks sekundit. Ühtegi muud statistilist näitajat ta selle ajaga protokolli kirja ei saanud.