Tunnustatud ujumistreenerit hoiavad töö juures pärilikkus ja armastus laste vastu

Foto: ERR

Ujumistreener Hilju Lillot valdasid Valgetähe 5. klassi teenetemärgist kuuldes kahesugused tunded.

"Esimene tunne oli üllatus. Ma ei oleks seda uskunud. See on ikkagi väga suur au. Teine tunne oli rõõmutunne, et mind oli meeles peetud," lausus nii olümpiasportlasi kui ka sadu lapsi juhendanud treener ERR-ile.

Legendaarse kergejõustikutreeneri Valter Kalami tütar on treeneritööl olnud ligi viiskümmend aastat ja treenib praegugi igapäevaselt lapsi ujumiskoolis Shark. Mis hoiab teda tänase päevani töö juures kinni?

"Üks asi on tõenäoliselt pärilikkus. Lihtsalt olen spordiõhku nii palju aastakümneid hinganud ja teine moment on armastus nende laste vastu."

Nagu Lillo ise ütleb, tõi teda, kergejõustiklast, ujumise juurde suur juhus, kui ta 1967. aastal Tartu Ülikoolis spordimeditsiini osakonda lõpetades just Tallinnasse Kalevi ujumiskooli tööle suunati. Ta ei ole tööst tüdinud, jaksu jätkub.

"See on huvitav asi. Alguses mõtlesin, et pensionile ei jää ja siis hakkasin ümmargusi arve mõtlema - et 60 igal juhul. Siis läks niiviisi edasi ja siis läks 70 ja kui aus olen ja kui tervis peab vastu - äkki venitan 80-ni ära!"

Armastatud ujumistreenerile kinkisid lapsed trennis täna kommi. Ka Lillo ise tahtis öelda oma tänusõnad.

"See, kes ma praegu olen, on kõik tänu isale, kes mind niiviisi spordi sees õpetas ja juhendas. Teine oli ülikooli ajal emeriitprofessor Toomas Karu. Suur aitäh nendele!"

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: