Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venelaste dopingukasutamise paljastanud Stepanova: ROK-i otsus on ebaaus

Julia Stepanova
Julia Stepanova Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Julia Stepanova, kes aitas paljastada viimaste kümnendite suurima dopinguskandaali, palus viimase hetke lootuses ROK-il üle vaadata oma olümpiakeeld.

Stepanova lootus osaleda Rio olümpial purunes, kui Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) otsustas, et mitte ükski Vene sportlane, kes on kunagi dopingut kasutanud, ei saa osaleda Rio olümpial, vahendab Reuters.

Stepanova ütles, et ROK-i otsus on vastuolus Rahvusvahelise Spordiarbitraažikohtu varasema otsusega, kus öeldi, et juba karistatud sportlasi ei saa sama asja eest mitu korda karistada.

Stepanova ja tema abikaasa Vitali teatasid, et nad on saatnud kirja ROK-ile, kus paluvad Stepanova võistluskeeld üle vaadata. "ROK-i otsus on ebaaus, kuna see põhineb valedel avaldustel," teatas paar.

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) oli toetanud Stepanova panust dopinguvastasesse võitlusesse ning oli lubanud tal olümpial osaleda neutraalse sportlasena.

ROK kutsus keskmaajooksja vaatama olümpiat pealtvaatajana, kuid ei andnud talle võistlejakohta, viidates Stepanova dopingupatusele minevikule.

ROK väitis, et Stepanova oli keeldunud osalemast olümpial Venemaa tiimi liikmena, mis ei ole Stepanova sõnul tõsi. "Julia tegi selle täiesti arusaadavaks, et tema otsus ei tulenenud tema soovist mitte esindada Venemaad, vaid vaenuliku käitumise ja ähvarduste tõttu, mis talle osaks on saanud peale seda, kui ta venelaste dopingu kasutamise paljastas," teatas paar.

Stepanova on Venemaalt põgenenud ning elab teadmata kohas Põhja-Ameerikas, kartes oma turvalisuse pärast.

Toimetaja: Sten Annus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: