Deniss Šalkauskas lõpetas Hispaanias 5 km jooksu teisena ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Deniss Šalkauskas
Deniss Šalkauskas Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti jooksja Deniss Šalkauskas sai 31. detsembril Hispaanias Tias 5 km pikkusel San Silvestre Conejera jooksul teise koha tulemusega 16.04.

Jooksu võitis hispaanlane Antonio Jesus Gonzalez Garcia ajaga 15.51. Võitja selgus distantsi teises pooles, sest poolel maal püsis koos viieliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulus ka Šalkasukas. Grupp läbis 2,5 km ajaga 8.26. Rada oli sirgjooneline, jooks kulges 2,5 kilomeetrit mööda promenaadi ühes suunas ja siis tagasi. Minnes asus rajal väike kallak ja tagasi tulles vastupidi – väike tõus, kirjutab Jooksja Jooksuportaal.

"Esimesed 500 meetrit püsisin 2.-3. kohal, seejärel võtsin liidripositsiooni. Kolmandal kilomeetril liitus minuga hispaanlane, kes püüdis eest ära joosta. Ilm oli palav (+26 kraadi) ja seetõttu läks mul raskeks temaga koos lõpuni joosta," ütles Šalkauskas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kui distantsi esimese poole läbis ta 8.26-ga, siis teine pool tuli oluliselt kiirem 7.38-ga. Šalkauskas viibis Hispaanias perega puhkusel. "Pere puhkas, mina tegin võimalusel trenni," lausus Šalkauskas, kes täna alustas tagasiteed Eestisse.