Kangur: suutsime mängus olla viimase minutini ja ei pea käima pilk maas ({{commentsTotal}})

Korvpalli VTB Ühisliigas pidi Eesti meister BC Kalev/Cramo tunnistama Saku Suurhallis peetud kohtumisel Venemaa suurklubi Moskva CSKA paremust tulemusega 80:85.

Saku Suurhalli kogunes lausa 4900 pealine publik, kes sai tasuks ka väärt korvpallielamuse. BC Kalev/Cramo näitas Ühiliiga üheksakordse meistri Moskva CSKA-ga võideldes heast klassist korvpalli ja hingestatud võitlust ning püsis konkurentsis lõpusireenini välja. Üllatusest Euroopa ühe korvpalligigandi vastu jäi õige vähe puudu - Kalev kaotas kohtumise CSKA-le vaid viie punktiga.

"Suutsime mängus olla kuni viimase minutini sellise tugeva võistkonna vastu," ütles Kristjan Kangur võistlusjärgses intervjuus ERR-ile. "Ega siin midagi suurt kokku võtta ei ole. Tegime ise kohati rumalaid pallikaotusi ja sellise klassiga meeskond karistab need kohe. Eks sinna see mäng läks ka. Me ei pea olema peale mängu pilk maas. Meil on täna jõulupidu ka ja me ei pea istuma seal nagu matustel."

Esimese veerandi võitis Eesti meister 20:19 ja pääses neljaga ka ette, kuid poolaja lõpus tehtud pallikaotused karistas CSKA ära ja Kalev jäi 40:47 kaotusseisu. Otsustava käigu pani CSKA sisse kolmandal veerandil, kui nende hispaanlasest virtuoosne tagamängija Sergio Rodrigues kostitas Kalevit lausa viie kolmepunktiviskega ning Kalevi kaotus kasvas 13-punktiliseks. Et CSKA pidas alles üleeile Euroliiga mängu Kreekas, siis tuli tänane võit neile väga raskelt.

"Meil on meeskonnas palju talente, kuid täna oli minu päev, eriti just kolmandal veerandil ja olen selle üle rõõmus," ütles 32-aastane Rodrigues, kel auhinnakapis ka seitse tiilivõistluste medalit, sealhulgas maailma- ja Euroopa meistrikuld ning olümpialt hõbe ja pronks.

"Osav mees, viskab rasked visked sisse, mängib ennast põrgatuse pealt piisavalt vabaks. Kõrge klassiga mees paneb ära," kommenteeris hispaanlane mängu Janari Jõesaar.

Kalev/Cramo parimatena viskas Lewis 16, Jõesaar 14 ja Kangur 12 punkti. Moskva CSKA 48-aastane kreeklasest peatreener Dimitrios Itoudis oli väga rahul, et raske kohtumine võideti.

"Domineerisime pärast teist veerandit ja kolmas veerand tegelikult otsustas tulemuse. Mängisime head kaitset ja hoidsime kolmel esimesel veerandil
vastase 20 või vähema punkti peal. Tabasime tähtsaid korve
ja leidsime head lahendused rünnakuteks," ütles Moskva CSKA peatreener Itoudis.

Moskva CSKA on nüüd Ühisliiga liidrina võitnud kõik senised 11 kohtumist. Kalev/ Cramo on seitsmendal positisoonil viie võidu ja seitsme kaotusega.