Otsustavat veerandit kaotusseisust alustanud Pärnu võitis tabeli viimast ({{commentsTotal}})

Pärnu Sadam
Pärnu Sadam Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas Pärnu Sadam koduväljakul tabeli viimase meeskonna Jekabpils/SMScredit.lv tulemusega 76:67.

Pärnu alustas kohtumist hästi suurendades oma edu 19:11 peale, kuid esimese veerandaja lõpuks vähendasid vastased vahe ning uut veerandit alustati seisult 20:19. Pärnu suurendas seejärel tasapisi uuesti edu, kuid poolajapausile läksid võõrustajad juba hoopis 35:39 kaotusseisust. Kolmandal veerandil suurendasid vastased vahe 11 punktile, kuni Pärnu sai kaitse toimima ja võtsid otsustavaks veerandiks vastastelt ühe punkti tagasi (48:51). Kohe viimase veerandi algul viigistas Saimon Sutt kaugviskega seisu ning seejärel rebis kodumeeskond 68:58 ette. Minut enne kohtumise lõppu oli Pärnu meeskonna edu tabeli viimase ees veel 12 silma. Lõpuvileks vormistas Pärnu endale kindla 76:67 võidu.

Pärnu Sadama resultatiivseim mängija oli 21 punkti ja kolme lauapalliga Demetre Rivers. Vastaste parim oli 18 silma visanud ja 12 lauapalli võtnud Jurijs Aleksejevs.

Päeva teises kohtumises võitis VEF Riga koduväljakul BK Ogret 111:108.

Edetabelis tõusis VEF Riga teisele kohale 11 võidu ja ühe kaotusega. BK Ogre on neljandal kohal kümne võidu ja nelja kaotusega. Pärnu Sadam jätkab üheksandal tabelireal seitsme võidu ja kaheksa kaotusega ning Jekabpils/SMScredit.lv on endiselt viimane 13 kaotusega.