Zirk: tulemused ei olnud päris need, mis ma ootasin

Foto: ERR

Hiinas jätkuvatel lühirajaujumise maailmameistrivõistlustel sai Kregor Zirk teisel võistluspäeval 200 m vabaltujumises 23. koha ajaga 1.45,51 ja 100 m liblikujumises 31. tulemuse ajaga 52,32.

"Tulemused ei olnud päris need, mis ma ootasin," ütles Zirk intervjuus ERR-ile. "Ettevalmistus ja enesetunne lubasid justkui paremat tulemust. Distantsi ajal oli tunne iseenesest hea."

Kahte ujumist võrreldes usub Zirk, et taseme poolest olid need võrdsed. "Isegi ei oskaks öelda, kumb see halvem oli," jätkas Zirk. "200 m vabaltujumises olid ootused suuremad ja seepärast oli sealt raske minna liblikat ujuma. Enne võistlust lootsin, et saan vabaltujumises hea tulemuse ja sealt saadud positiivse emotsiooniga saab minna liblikat ujuma. Võib-olla seepärast tuli liblikas raskemini."

Zirk ei oska öelda, miks tulemused ei tulnud sellised, mis teda rahuldaksid. "Tehniliselt ja enesetundelt oli kõik hästi ja ettevalmistus on ka hästi välja tulnud," jätkas Zirk, kellel jäi 299 m vabaltujumises poolfinaalist puudu 2,5 sekundit. "Eks see oleks tähendanud ühesekundilist isikliku rekordi parandamist. See on päris suur number ujumise mõttes ning eks see selline 50:50 oleks olnud."

100 m liblikujumises pääses edasi ajaga 51,35, mis Zirki sõnul oleks olnud edasipääsemise mõttes reaalsem tulemus. "Minu isiklik on peaaegu pool sekundit kiirem. Minu aladel on sel aastal väga tugev tase. Näiteks eile 200 m liblika finaalis ujusid kaks esimest uued maailmarekordid pea pool sekundit kiirema ajaga. See näitab taset. Täna näidati ka väga tugevast klassist aegu. Mind üllatas ainult 100 m liblikujumise tase, kus edasi pääses sama ajaga, mis eelmine aasta lühiraja EM-il. Võib-olla sajastel distantsidel on see aasta nõrgem, aga kahesajastel väga tugev tase."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: