Siim-Sander Vene ERR-ile uuest koduklubist: klassi on omajagu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: SIPA/Scanpix

Hispaania meistriliigas ning Euroopa Meistrite liigas palliva Fuenlabrada korvpalliklubiga liitunud Siim-Sander Vene sõnul sai uue meeskonna valimisel eelkõige määravaks selle asukoht ja tase.

Kui rahul sa sellise klubivalikuga oled ja millist rolli meeskonnas mängima hakkad?

Rahul ikka. Hispaaniasse ma tahtsin tagasi tulla ja selle me ka saime. Lisaks on see Meistrite liiga ka veel ja see on väike boonus veel juurde. Selles mõttes on kõik asja ette läinud. Rolli kohta on raske öelda, see mängude ja trennidega alles kujuneb. Praegu olen siin alles paar päeva olnud ja midagi põhjapanevat öelda on veel keeruline.

Seltskond on kirev – meeskonnas on mängijaid Kongost, Mehhikost, Suurbritanniast, Sloveeniast, Brasiiliast ja nüüd ka sinu näol Eestist – milliseks kujuneb seal töökeel ja kui kõrgeklassiliseks sa meeskonda pead võrreldes varasemate klubidega?

Töökeel on hispaania keel – sellega on lihtne. Peale minu kõik oskavad ja kõik räägivad. Tuleb ka siis natuke pingutada ja asi ära õppida. Kõik teised on siin pikemalt olnud või siis on osadel koduseks keeleks hispaania keel. Mul on vaja veel natukene aega ja harjumist, et päris selgeks saada, kuidas kõik käib. Ma arvan, et klassi on omajagu. Nii mõnigi mees on kõrgel tasemel mänginud ja eks nad midagi ikka oskavad.

Eks ühtepidi sõltub (hinnang tasemele) sellest kuidas hooaeg kulgeb, kuidas meeskond tööle saab ja teistpidi kuidas keegi individuaalselt joonisesse mahub. Eks nendel enam-vähem on paika loksunud, aga eks ikkagi muudatused meeskonda natuke muudavad ja saame näha paari mängu jooksul kuidas ja kuhupoole need asjad minema hakkavad.

Meeskond asub Madridi külje all. Kas see mängis ka otsuse langetamisel rolli, olla suurele keskusele nii lähedal?

Madridi lähedus iseenesest ei mänginud rolli. Pigem mängis rolli Hispaania ja ACB liiga (Hispaania meistriliiga - toim.) ja see oli kindlasti üks kriteeriume mille järgi ma valisin.

Mis on meeskonna peaeesmärgiks? Kui vaadata neid mänge, mis on juba selja taga, siis on meeskonnal kirjas neli võitu ja kuus kaotust. Kuhu loodetakse hooaja lõpuks jõuda?

Esimene eesmärk on ilmselt Hispaania karikale pääseda – sinna pääsevad esimesed kaheksa võistkonda ja üldeesmärk hooajal on vast saada Hispaania liigas play-off'idesse ja Meistrite liigas ka järgmisesse ringi. Eks need ole sellised esimesed eesmärgid ja kui need saavad täidetud, siis sammhaaval edasi.

Kas mäng Eesti koondise eest Saksamaal, kus sa ka hästi skoorisid, näitas, et oled selle vahepealse pausi individuaalsete treeningutega hästi täitnud ning kuidas jäi klubi rahule sinu üldfüüsilise konditsiooniga?

Ma arvan küll. Need mängud andsid sellise pildi ette, et aega tühja ei raisanud ja sain oma asjad ikkagi korralikult ja õigesti ära tehtud. Need kaks mängu olid parajad selliseks proovimiseks ja natuke selle mängutunde tagasi saamiseks.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: