Saaremaa andis Prantsusmaa tippklubile lahingu, aga kaotas viies geimis ({{commentsTotal}})

Saaremaa Võrkpalliklubi kaotas CEV Challenge Cupi 1/16-finaali avamängus koduväljakul Prantsusmaa tippklubile Poitiers Stade Poitevin 2:3.

Avageimi 19:25 kaotanud Saaremaa osutas teises geimis Prantsusmaa liigas viiendal kohal olevale meeskonnale tõsist vastupanu, kuid kaotas selle siiski 23:25. Kolmanda geimi lõpus päästis Saaremaa kaks matšpalli ja võitis geimi 27:25.

Neljandas läks Saaremaa koguni 16:11 juhtima, seejärel lubati prantslased veidi lähemale, aga suurepärase kaitsemängu toel pöörati geim tulemusega 25:23 siiski enda kasuks. Otsustavas geimis jäi Saaremaa 1:8 kaotusseisu ja kaotas selle 10:15.

Siim Põlluäär tõi Saaremaale 26 punkti (+21), Eddie Rivera lisas 19 silma (+10). Poitiers'i resultatiivseim oli 18 punktiga (+17) Andrii Kutsmus.

Kvalifikatsioonis alistas Eesti valitsev meister Taani klubi Gentofte, kahekordne Prantsusmaa meister pääses otse põhiturniirile. Korduskohtumine Prantsusmaal peetakse 4. detsembril.