Bigbank Tartu diagonaalründaja: tiitlita jäämine oleks läbikukkumine

Foto: ERR

Eesti ja Läti võrkpalliklubide ühises liigas sai Tartu meeskond laupäeval kümnenda võidu, alistades Limbaži 3:0. Bigbank Tartu juhib liigatabelit üheksapunktilise eduga. Rünnakul on meeskonna liidriteks Hindrek Pulk ning Austraalia koondislane Sam Walker.

Hindrek Pulka püüdis Tartu klubi enda ridadesse meelitada mitu aastat, kuid korda läks see alles tänavu. Veidi krobeda alguse järel hakkavad asjad paika loksuma ning Balti liiga efektiivsusedetabelis on 28-aastane diagonaalründaja staatusele vastavalt sisse võtnud esikoha. Ja Tartu publik tunneb rahulolu, et minevikus peavalu valmistanud mees nüüd "õiget" särki kannab.

Vigastustele aldis Pulk on tänavu Tartu meeskonna ainus puhtakujuline diagonaalründaja. Võetud on teadlik risk, mis arusaadav ka pallurile endale. "Mul on olnud ka eelnevaid hooaegasid, kus ma olen üksinda sellist kandvat rolli meeskonnas vedanud. On olnud sellised õnnelikke lõppe aga ka mitte nii õnnelikke. Jah, ma olen olnud päris tihti vigastustega kimpus, ka hetkelgi, kuid mängimist see hetkel ei takista," lausus Pulk.

Oma positsiooni kohta pigem lühikesekasvuline Pulk pole karjääri jooksul välisklubi esindanud, aga Eesti meistriks ja Balti liiga võitjaks on ta tulnud nii Tallinna Selveri, Pärnu Võrkpalliklubi kui viimati Saaremaa Võrkpalliklubiga. Kõik need kogemused on mehe sõnul üksteisest erinenud. "Võib-olla see on ka minu jaoks selliseks motivaatoriks. Tõestada endale, et ma suudan igas klubis olla nii-öelda parim. Et viia iga erinev klubi tiitlini, see on kindlasti üheks motivaatoriks," lausus diagonaalründaja.

Koguni 208 sentimeetri pikkune nurgaründaja Samuel Walker mängib Tartu meeskonnas teist aastat. Eelmine hooaeg jäi aga vigastuse tõttu poolikuks. Seega, uus võimalus, kusjuures mitte ainult Walkeri enda jaoks.

Austraallane, kes kuulus sügisel oma riigi MM-koondisse sai finaalturniiril ka mänguaega, peab ennast mitmekülgseks võrkpalluriks. Varasemalt nii Belgias, Sloveenias, Itaalias kui Rootsis pallinud Walker tunnetab Tartus oma võimalust ja vastutust.

"Meie meeskonnas on mõned väga noored mängijad. Minu jaoks ebatavalises olukorras, kus olen üks vanemaid ja kogenumaid mängijaid, pean ma suure osa ajast käituma liidrina - selles, mida ma ütlen ja selles, mida ma teen. Meeskonna olulisim liider on kahtlemata Rait Rikberg. Ta on platsil ka kõige valjuhäälsem. Kuid usun, et minulgi on meie tegemistes kanda liidriroll," lausus Walker.

Tartu meeskond, kus mängivad ka kõike näinud Rait Rikberg ja Meelis Kivisild ning mida juhendab Andrei Ojamets, omab Pulga hinnangul selget tiitlivõidu potentsiaali. "Kui siit mingisugust tiitlit ei peaks tulema, siis ma usun, et on ikkagi läbikukkumine. Seda teavad kõik ja seda tiitlit ootavad kõik. Võib-olla see ongi üks asi, mis võib mingil hetkel seda sooritust pärssima hakata – loodame, et seda ei juhtu."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: