Toomas Vara: tõeliseid maailma võrkpallistaare Eesti endale lubada ei saa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti võrkpalli Meistriliiga toimub 14. hooaega. Eestlastel ja lätlastel käivad vahel külas ka Leedu klubid. Liigast käis ETV Spordisaate stuudios lähemalt rääkimas Eesti Võrkpalli Liidu turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Vara.

"Eesti võrkpallile on Meistriliiga väga tähtis, sest ainult oma klubidega korralikku liigataset üleval hoida on raske," rääkis Vara. "Selles suhtes Läti ja vahel ka Leedu klubid annavad sarja piisava arvu meeskondi ning piisava arvu mänge ja nii on võimalik meil ühte korralikku hooaega pidada. Meistriliigas on Eesti klubid pigem veduriks, sest lätlased on võitnud vaid ühe korra. Seepärast meie poolt vaadates tähendab see, et me oleme ka tehnilises võtmes liiga vedajad. Eesti Võrkpalli Liit panustab liiga toimimisse oluliselt rohkem kui lätlased, kes saavad meie kaudu rohkem väljundit. Me oleme ise ju näinud, et Läti mängijate jaoks on Eesti esimene valik."

Sel hooajal mängib liigas kuus Eesti ja viis Läti klubi, kus on mängijaid ka Brasiiliast, Austraaliast, Puerto Ricost, Ukrainast ja Poolast. "Superstaare välismaalt me osta ei jaksa," jätkab Vara. "Selliseid tõeliseid maailma võrkpallistaare, kes teenivad Eruoopas paarkümmend tuhat eurot kuus, on Eesti jaoks on mõeldamatud. Vene superklubid selliseid palkasid maksavad, aga Eestis võib juhtuda, et poolkogemata satub siia mõni staar. Mäletame kõik, kuidas Austraalia koondislane Lincoln Williams sattus Eestisse mängima, aga täna on meie liiga see, kus Eesti noored end näitavad. Kui keegi küsib, mida või keda vaatama minna, siis täna näeb just neid poisse seal platsil."

Meistriliiga mängud pealtvaatajate seas väga populaarsed pole. Rahvast satub saalidesse vähe ja Vara peab peamiseks põhjuseks tehtud tugitööd, mis võimaldab vaadata mänge nii veebis kui ka teleülekannete näol. "Kui õues on kole ilm ja natukene oledki laisk ka, siis see on alternatiiv," ütles Vara. Aga võib-olla tooks rahva saalidesse siiski superstaarid?

"Ronaldot meil ei ole tõesti, temaga oleks palju lihtsam, aga kui mõtleme, kus võrkpall oli kuvandi mõttes neli-viis aastat tagasi, siis täna läheb seis paremaks kogu aeg. Paratamatu on see, et meie enda staarid mängivad Eestist väljas, nende peale liiga mõttes me lootma ei saa jääda. Seepärast paneme rõhu nende peale, kes veel on Eestis ja mängivad Eesti koondise taseme juba peaaegu välja," ütles Vara, kes usub, et Eesti ja Läti ühine Meistriliiga võib kesta veel vähemalt sada aastat.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: