Viimast veerandit eduseisus alustanud Pärnu tunnistas VEF-i paremust ({{commentsTotal}})

Pärnu Sadam korvpallimeeskond
Pärnu Sadam korvpallimeeskond Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Olybet Eesti-Läti korvpalliliigas kohtusid Pärnud Sadam ja Eestis teist päeva järjest mängiv Riia VEF. Veel viimasele veerandile eduseisus läinud Pärnu esindusmeeskond tunnistas siiski VEF-i paremust tulemusega 72:76.

Tasavägiselt alanud esimese veerandi järel mängis Pärnu end poolajavileks kuuepunktilisse eduseisu 46:40. VEF küll viigistas kolmandal veerandil ja läks nelja punktiga juhtima, kuid Pärnu ei andnud alla ning otsustavale neljandikule läksid eestlased vastu 61:56 eduga. VEF viigistas kiirelt seisu ja rebis seejärel ise taas ette ning viis minutit enne kohtumise lõppu oli vahe kärisenud üheksapunktiliseks. Edetabelis enne kohtumist seitsmendat kohta hoidnud Pärnu jätkas kolmandale klubile vastupanu osutamist, viigistas 1.23 enne mängu lõppu taas seisu, ent lõpuvileks jäid tabloole siiski numbrid 76:72 lõunanaabrite kasuks.

Pärnu Sadama resultatiivseim mängija oli 18 punkti meeskonnale visanud Mihkel Kirves, kes lisaks võttis üheksa lauapalli ja andis kolm resultatiivset söötu. Henri Wade-Chatman lisas 18 ja Saimon Sutt 17 silma. Võitjate parim oli üleplatsimeheks kerkinud Andris Misters 29 punkti, nelja lauapalli ja ühe resultatiivse sööduga.

Reedel kohtuvad Eesti-Läti korvpalliliigas omavahel BC Valga-Valka/Maks&Moorits ja BK Ventspils.