Eesti kardisõitjad olid Soomes edukad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kardisport
Kardisport Autor/allikas: ERR

Möödunud nädalavahetusel toimusid Soomes Lahtis X30 Challenge Finland järjekordsed kardivõistlused. Seekord osales palju kardisportlasi Eestist ja kõik meie sõitjad näitasid väga kõvat taset.

Klassis KF6 ja KF6 Junior stardis oli 29 osalejat. Eestit esindasid Jan Kalmet (Liqui-Moly Roli Team), Robin Särg (Gear Racing), Ken Oskar Algre (Aix Racing), Jan Järveveer ja Andreas Aulik, mõlemad Gear Racingust. KF6 ja KF6 Junior klassid võistlesid ühises stardis, aga eraldi arvestuses.

Kõige kiirem oli Jan Kalmet, kes laupäeval oli oma klassis KF6 Junior esimene ja üldises KF6 klassi arvestuses teine. Pühapäeval võttis Jan võidud juba mõlemas klassis. Robin Särg oli laupäeval klassis KF6 kolmas ja üldarvestuses neljas. Pühapäeval olid Robini kohad vastavalt seitsmes ja kolmas. Jan Jarveveer oli üldarvestuses laupäeval kaheksas ja kolmeteiskümnes pühapäeval. Ken Oskar Algre kes sõitis oma esimest võistust klassis KF6 näitas head kiirust ja finišeeris laupäeval üheksandal positsioonil ja pühapäeval üheteistkümnendal positsioonil, seda mõlema klassi arvestuses. Andreas Aulik oli laupäeval üheteistkümnes ja pühapäeval neljateistkümnes.

Klassi X30 Junior stardis oli kokku 22 osalejat. Eestit esindasid Siim Leedmaa, Marko Andreas Muru, mõlemad Aix Racing teamist ja Karl Kenneth Neuhaus Gear Racingust. Laupäeval oli Siim Leedma ajasõidus teine, kaotades esikohale vaid 0,073 sekundit. Finaalis lõpetas Siim samuti teisel positsioonil kaotades 0,074 sekundit võitjale (Artu Salmela). Pühapäeval oli Siim väga motiveeritud võidule. Ta võitis esimese eelfinaali ja oli finaalis veel liider kuni paar kurvi enne lõppu sõitis konkurent ta välja. Väga tubli oli ka Marko Andreas Muru, kes suutis finišeerida laupäeval kuuendal ja pühapäeval kolmandal positsioonil. Karl Kenneth Neuhaus oli laupäeval sunnitud katkestama ja pühapäeval oli ta kolmeteistkümnes.

Klassis X30 Senior osales Eestist Gregor Jeets (Vihur Team). Gregor on selle klassi uustulnuk, õppida on palju. Mõlemal päeval sai Gregor kahekümnenda positsiooni.

X30 klassi järgmine Soome MV etapp toimub 18.-19. juunil Honkajoki kardirajal.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: