Aganits: saime oma eesmärgi täidetud ({{commentsTotal}})

Kert Toobal tõstab palli ette Andri Aganitsale.
Kert Toobal tõstab palli ette Andri Aganitsale. Autor/allikas: CEV

Eesti meeste võrkpallikoondis tagas viiendat korda koha EM-finaalturniiril, alistades tänavuses viimases EM-valikmängus võõrsil Iisraeli 3:1.

"Saime oma eesmärgi täidetud ja kõige tähtsam ongi see, et pääs EM-ile on kindlustatud," kommenteeris 16 punkti toonud temporündaja Andri Aganits.

Kas tähtsa mängu tõttu oli natuke närv ka sees? "Ei olnud, neid mänge on natuke juba mängitud ka," nentis Aganits. "Oli selline mõnus mängueelne kerge ärevus nagu alati."

"Saime ilusti hakkama, isegi selles esimeses geimis, mis kaotasime," lisas ta. "Seal lõpus oli päris suur praak kohtunikelt, mis oleks selle geimi meile juba kätte andnud. Aga lõpuks ise võtsime järgmistes geimides oma."

Eesti alustas valiksarja 3:1 võiduga võõrsil Läti üle, kodus oldi kindlalt 3:0 üle Iisraelist ning võõrsil saadi samast vastasest jagu 3:1. Eesti lõpetab valiksarja jaanuaris kodusaalis Läti vastu.