Mõnnakmäe: ei näe põhjust, miks me ei peaks võitma nii Soomet kui Rootsit ({{commentsTotal}})

Eesti võrkpallinaiskond jätkas EM-valiksarja raskelt tulnud 3:2 võiduga Tšehhi üle. Koondise kapteni Julija Mõnnakmäe sõnul olid tabelisse lisandunud kaks punkti väga väärtuslikud.

"Ma olen väga-väga rahul," rõõmustas Mõnnakmäe kohtumise järel. "Mul ei ole sõnu, arvan, et see viies geim tuli lihtsalt tahtejõu pealt. Näitasime, et saame ainult koos võita. Läksime 2:0 juhtima, aga nagu ikka, lihtsalt need mängud ei tule. Olen väga rahul, kiidan kogu võistkonda. See 3:2 võit on väga väärtuslik."

2:0 juhtima läinud Eesti koondisel oli kolmandas geimis seisul 24:23 kasutada ka matšpall, aga Tšehhi võitis järgmised kolm punkti ja viis mängu neljandasse geimi. Nii mõnelgi võis meeles mõlkuda valiksarja esimene kohtumine, kui Eesti läks Soome vastu 2:0 ette ja jäädi lõpuks alla 2:3. "Kolmandas geimis oli meil võimalus võita, aga see oli nii tihe geim. Seda mõtet ei olnud, et läheb nii nagu Soomega, oli lihtsalt vaja edasi mängida ja kõik sisse panna," kinnitas Mõnnakmäe.

Rahvusnaiskond alistas Tšehhi ilma seljaprobleemide käes vaevleva tugisamba Anu Ennokita. "Midagi pole teha, kui üks mängija ära kukub, on vaja asendus leida ja need, kes tulid, täitsid selle koha ära," tõdes kapten. "Me ei saa põdema jääda, muidugi, suure kogemusega mängijat pole, aga täna mängisid meie nurgad ka väga hästi."

Eesti naiskond on E-valikgrupis Soome järel teisel kohal. Jaanuaris ootavad ees otsustavad mängud Rootsi ja Soome vastu. Kuivõrd usub Mõnnakmäe, et naiskond suudab finaalturniiri pääsme ära võtta ja mis selleks tegema peaks? "Ma arvan, et praegu on kõigil eriti suur motivatsioon, kõik teavad, mis mängus on," ütles Mõnnakmäe. "Soome ja Rootsiga oleme enne mänginud, oleme neid nii võitnud kui neile kaotanud, tunneme neid vastaseid vähe rohkem. Nüüd on mängud Tšehhiga tehtud, ma ei näe põhjust, miks me ei peaks jaanuaris võitma nii Rootsit kui Soomet. Tänane võit andis võib-olla natuke enesekindlust."