FOTOD | Kahegeimilise edu maha mänginud võrkpallinaiskond said tähtsa võidu ({{commentsTotal}})

{{1535221500000 | amCalendar}}

Eesti naiste võrkpallikoondis jätkas EM-valiksarja koduses Kalevi Spordihallis, kui 2:0 eduseisust alistati Tšehhi naiskond 3:2.

Esimese geimi võitis Eesti kindlalt 25:15, teiseks geimiks olid tšehhitarid mängu sisse elanud ning see lõppes Eesti kasuks 26:24. Kolmandas geimis oli eestlannadel seisul 24:23 kasutada ka matšpall, aga külalised võitsid järgmised kolm pallivahetust.

Neljandas geimis oli vastaste ülekaal juba kindlam, 25:16. Otsustavas geimis hiilgas serviässadega Kertu Laak ja Eesti haaras 10:7 eduseisu, tšehhitarid jõudsid 13:13 viigini, aga Kristiine Miileni löök tõi eestlannadele 16:14 geimivõidu.

"Super tunne, täiesti super! Kõige parem selle asja juures on see, et suutsime sellisest kaotusseisust välja tulla. See valmistab nii palju rõõmu," ütles Laak ERR-ile.

"Pean tunnistama, et peale kolmandat oli ikka natuke raske, emotsioon läks natuke alla. Aga viiendas võitlesime – super! Palju parem kui see Soome vastu viies geim, seal kukkusime kohe alguses ära, aga nüüd suutsime tasavägiselt ja lõpu ikkagi enda kasuks kallutada," sõnas Miilen. "Tavaliselt ma olen olulistel hetkedel ikka väristaja, aga täna mõtlesin, et mis seal ikka. Mu eesmärk oli, et mängin niimoodi, et ma ei kahetseks pärast midagi. Mõtlesin, et lähen parem täiega panema. Ja õnnestus!"

Kolmapäeval tšehhitaride 3:0 paremust tunnistama pidanud Eesti rahvusnaiskond tõusis tänase napi võiduga kuue punkti peale, sama palju on punkte kogunud Tšehhi. Alagrupiliider Soome alistas täna Rootsi 3:0 ja neil on koos kümme silma.

Kokku on kuus alagruppi, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ja teise koha saanud naiskond. Eesti koondise kaks viimast mängu valiksarjas peetakse tuleva aasta jaanuaris.

"Teadsin, et täna tuleb raske mäng ja sellest oleneb palju, aga nüüd on Rootsi ja Soome, üks kodumäng veel jaanuaris, neid läheme kindlasti võitma!" lubas Miilen.