Pikand teenis Euroopa meistrivõistlustel 20. koha ({{commentsTotal}})

Romeo Pikand
Romeo Pikand Autor/allikas: Rauno Kais

Lõppenud nädalavahetusel sõideti Tšehhis Loketi krossirajal lisaks motokrossi MM-etapile ka EMX65 ja EMX85 klasside Euroopa meistrivõistluste finaaletapp. Eestlastest tegi seal parima tulemuse EMX65 klassis osalenud Romeo Pikand, kes sai 20. koha.

Loketisse oli kummaski klassis kohale sõitnud 40 sõitjat, kes pidid eelnevalt neljas Euroopa regioonis peetud etappidel kokkuvõttes kümne parema sekka saama. Kirde regioonis võistelnud eestlastest pääsesid 85 klassis võistlema Romeo Karu, Mikk-Martin Lõhmus, Martin Michelis (kõik KTM) ja Tristan Uiga (Husqvarna) ning 65-stel Ragnar Paat ja Romeo Pikand ning Mark Peterson (kõik KTM), kes pääses võistlusele ootelistilt, kuna üks konkurent ei saanud Loketis võistelda.

EMX65 klassi teises võidukihutamises tegi hea sõidu Pikand, kes peale tagasihoidlikku starti oli alles kolmanda kümne lõpus, kuid sõidu edenedes kerkis lõpuks 16. kohale. Paat lõpetas sõidu 24. ja Peterson 28. kohal.
Euroopa meistrivõistlustel võttis kulla itaallane Brando Rispoli (KTM, 41 p), hõbeda sai taanlane Jakob Madsen (KTM), kes kogus võrdselt 40 punkti hollandlase Damian Knuimaniga (KTM), kellele kuulus pronks. Pikand sai viie punktiga 20. koha, Paat ja Peterson jäid seekord punktideta ning nendele märgiti kohad 30. ja 31.

Järgmine MM-etapp sõidetakse 5. augustil kuulsal Lommeli rajal Belgias.