Roman Fosti võitis maanteejooksus Põhjamaade meistritiitli ({{commentsTotal}})

Roman Fosti
Roman Fosti Autor/allikas: Tairo Lutter/Scanpix

Romam Fosti võitis Kopenhaagenis esmakordselt toimunud kümne kilomeetri maanteejooksu Põhjamaade meistrivõistlustel kuldmedali ajaga 30.20.

Hõbemedalile tuli rootslane David Nilsson, kes kaotas Fostile nelja sekundiga, saades lõpuajaks 30.24. Pronks kuulus taanlasele Martin Egebjerg Olesenile ajaga 30.33. Raido Mitt, kes asus poolel maal viiendal kohal ajaga 15.31, jäädes tol hetkel teisel kohal jooksnud Fostist maha ühe sekundiga, langes distantsi teisel poolel tahapoole, lõpetades võistluse 13. kohal ajaga 32.05 (+1.46).

Roman Fosti sõnul osutus konkurents lahjaks ja tempojooksuks ei läinud, kuigi tundis veidi kartust, kas kuidas on keha hiljutisest maratonist taastunud. "Pool maad puhus tuul vastu ja teisel poolel läks tugevaks võitluseks taanlase ja tugeva rootslasega. Viimasel 500 meetril panin oma paremuse maksma," rääkis Fosti ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Naistest sai Olga Andrejeva 13. koha ajaga 37.24. Põhjamaade meistritiitli võitis rootslanna Sara Holmgren tulemusega 34.22. "Täna jooksin täiega. Panin kõiki välja, pulss kerkis 195 löögini minutis. Olen jooksuga väga rahul. Tervis tuleb tagasi ja juba lubab taas pingutada," ütles Andrejeva. Jooks oli tema sõnul väga hästi korraldatud. "Kiire rada ja terve raja ulatuses rahvas kaasa elamas. See lisas mulle jõudu ja jaksu pingutada," kiitis Andrejeva. Hõbemedalile jooksis end kaks sekundit kehvema ajaga taanlanna Alberte Kjaer Pedersen. Pronksmedali võitles välja tema kaasmaalanna Louise Langelund Batting ajaga 35.03.