Rahvusvaheline inspektor jäi Tallinna enduro MM-etapi rajaga rahule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maurizio Micheluz koos Tallinna GP korraldustiimiga.
Maurizio Micheluz koos Tallinna GP korraldustiimiga. Autor/allikas: Redmoto

1.-3. juunil esmakordselt Baltikumis toimuva enduro maailmameistrivõistluste etapi, Enduro Tallinn GP ettevalmistused on täies hoos.

Nädala alguses väisas Tallinna Maxxis FIM enduro maailmameistrivõistluste ametlik rajainspektor Maurizio Micheluz, kes vaatas üle ja andis oma tagasisidet Tallinna GP radadele, mis asuvad Tallinna lauluväljakul, Maardu krossirajal ja Jõelähtme vallas. Aastaid enduroga seotud olnud Micheluz on suurte kogemustega ja mitmekordne enduro Euroopa meister. Euroopa meistrivõistlusi sõidab ta ka tänavu, olles pärast esimest etappi oma klassi liider ja üldarvestuses kolmas. Tallinna GP rajaga jäi ta suures plaanis rahule, jagades korraldajale näpunäiteid, kuidas erinevaid teste atraktiivsemaks ja veel paremaks teha.

Micheluzi ülesanne Rahvusvahelise Mootorrattaspordi Föderatsiooni (FIM) ja MM-sarja ametliku rajainspektorina on esmalt kuu aega enne võistlust testid läbi sõita ja anda tagasisidet nii MM-sarja tiimile kui ka kohalikule korraldajale. Enduro MM-sarjas püütakse testide pikkust nii kilomeetrites kui ka ajaliselt hoida igal etapil samal tasemel. Ka testide raskusaste on võrreldes Eesti kohalike võistlustega kõrgem ning ka seda jälgis ta hoolega, et testid poleks sõitjatele liiga lihtsad. Samuti hindab ta testidevahelist ülesõitu, mis ei jookse mööda siledat asfaltteed, vaid samuti maastikul. Aktiivse sõitjana teeb ta seda endurotsikliga.

"Enduro Tallinn GP on meil neljas etapp. Aasta algas lumises Soomes, millele järgnesid kaks etappi Hispaanias ja Portugalis. Sealne pinnas on üsna tugev ja Eestisse tulles saavad sõitjad ennast proovile panna liivasemal ja pehmemal pinnasel. Enduro Tallinn GP korraldajad on teinud head tööd, raja osas on kõik peaaegu valmis. Reede õhtul toimub Tallinna lauluväljakul, mis on väga hea koht selle publikule suunatud testi sõitmiseks, proloog. Krossitest Maardu krossirajal ning enduro -ja ekstreemtest Jõelähtmel jätsid samuti hea mulje. Väga hea on ka see, et tuleme riigi pealinna, sisuliselt linna südamesse ja kõik testid on siit 15-20 kilomeetri kaugusel," rääkis Micheluz pärast raja läbimist.

Tallinna MM-etapp toob Eestisse enduro MM-sarja tippsõitjad. MM-sarjast võtab osa umbes üle 100 sõitjat, kuid koos erinevate võistlusklassidega on Tallinnas võistlustules ligi 200 sõitjat.

Tallinn GP võistluskeskuseks on Tallinna lauluväljak, kus saab näha ka MM-sarjas olevaid meeskondi oma telkide all tegutsemas. Lauluväljakul sõidetakse ka reede, 1. juuni õhtul atraktiivne proloog, kus võistlejad saavad sõita mees-mehe vastu. Programm Tallinna lauluväljakul algab kell 17 võistluse piduliku avamisega, peale mida tehakse EV 100 raames suur ühispildistamine, kus ühel pildil on koos endised ja praegused endurosõitjad, kes on seltskonna peale kokku võitnud 100 enduro maailmameistrivõistluste medalit. Proloogi start on kell 18.30.

2. ja 3. juunil on kavas pikad enduropäevad, start antakse kell 9. Mõlemad päevad lõppevad publikukatsega lauluväljakul,  algusega orienteeruvalt kell 15.30.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: