Tallinna Endurol saab ennast proovile panna moto-velo orienteerumises

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mootorratastel orienteerumine Autor/allikas: Marko Laanemets

Tallinnas sõidetava Enduro MM-sarja etapi raames saavad huvilised ennast proovile panna moto-velo orienteerumises

Nädalavahetusel Tallinnas, Maardus ja Jõelähtmel sõidetaval enduro maailmameistrivõistlustel on kohal selle ala maailma paremik. Rajad saavad olema nii ülesõitudel kui ka katsetel väga põnevad ja väljakutseid täis. Laupäeval on huvilistel võimalus ennast sarnastes tingimustes tsiklite ja jalgratastega proovile panna, kui toimub Lost in Woods moto-velo orienteerumine, mille kontrollpunktid on Enduro Tallinn GP katsete läheduses. Kirsina tordil on võistluse start ja finiš, mis asuvad Tallinna Lauluväljakul, kust lähevad rajale ka maailmameistrivõistlustel osalejad.

Lost in Woods näol on tegu rogaintüüpi (aeg-) orienteerumisega, kus võistleja eesmärk on planeerida endale teekond nii, et oleks võimalik koguda maksimaalne arv kontrollpunkte (KP), kuid jäädes samal ajal korraldaja poolt sätestatud kontrollaja sisse. Kontrollaeg mootorratastele on neli tundi ja jalgratastele kolm tundi.

Mootorratastele antakse start laupäeval kell 12, jalgrattad asuvad rajale veerand tundi hiljem. Orienteerumise punktid on pandud maha nii, et võistlejad saaksid näha ka Enduro Tallinn GP võistlejaid, seega ideaalne võimalus veeta päev värskes õhus koos võistlusmomendiga ja saada osa ajaloolisest motosündmusest Eestis. 

Võistlus toimub nii avalikel teedel kui ka metsaradadel, kuid mistahes olukorras peab käitumine olema vastavuses Eesti Vabariigi liiklusseadusega. Osaleda saab ükskõik millise tänavalegaalse mootorrattaga, kuid peab arvestama, et rada kulgeb erinevatel maastikel, mistõttu peab lähtuvalt mootorratta iseloomust valima kontrollpunktide läbimiseks sobiva raja.

Maxxis FIM enduro maailmameistrivõistluste etapp Enduro Tallinn GP toob Eestisse enduro MM-sarja tippsõitjad. MM-sarjast võtab osa üle 100 sõitja, kuid koos erinevate võistlusklassidega on Tallinnas võistlustules ligi 200 sõitjat.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: