MM-etapil osalevad tsiklimehed on Eestis juba kümneid kilomeetreid jalutanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinnas, Maardus ja Jõelähtmel peetakse reedest pühapäevani enduro MM-etapp. Osaleb ka kaheksa eestlast, mis ühe etapi kohta on rekord.

"Kõige tähtsam võistlus endurosportlastele, mis maailmas olemas on," tutvustas peakorraldaja Veiko Biene intervjuus ETV hommikuprogrammile "Terevisioon". "Sel aastal kuulub sarja kaheksa etappi, meie oleme neljas. Sõitjad tulid siia Portugalist ja lähevad edasi Itaaliasse."

Biene tutvustas ala spetsiifikat. Sportlaste sõiduvahend meenutab motokrossi mootorratast. "Lisaks sellele on tal küljes tuled, ta on registris mootorratas ja kindlustatud, et saaks mööda tänavaid ühelt katselt teisele sõita nagu autoralliski. Paljud ka kasutavad seda suvel liiklusvahendiga tänava peal. Ega siin midagi erilist ei ole."

Endurosportlane peab olema hea nii kiiruses kui ka vastupidavuses. "Seal on mõlemad asjad kombineeritud. Nad sõidavad kestvuse peale, kuna päev on seitse tundi pikk ja siis vahepeal proovivad banaanide ja geelidega end üleval hoida," lausus Biene.

"Toimuvad ka kiiruskatsed, mille summeerimise tulemusena selgub paremusjärjestus. Kiiruskatseid on ühel ringil kolm tükki. Kokku peab sõitma üheksa kiiruskatset. Meil Tallinn GP-l on teistmoodi: meil on kokku päevas 11 kiiruskatset. Sõidame kolm ja pool ringi, et saaks päeva sõitjatele ikka võimalikult raskeks teha."

Radadega tutvumisel on aga see eripära, et tsikleid kasutada ei tohi. Trass tuleb läbida hoopis jalgsi. "Sportlased on saabunud siia juba teisipäevast. Esimene sportlane Brasiiliast saabus juba tegelikult pühapäevast, aga rajad peavad valmis olema alates teisipäeva õhtust," ütles Biene.

"Nüüd nad on juba jalutanud mitu päeva kümneid ja kümneid kilomeetreid. Tagasiside on üllatavalt positiivne! Või noh, mida üllatavat - me natuke aimasime, et see tuleb, kuna oleme ise aastaid teisi radu sõitnud. Austraallasest eksmaailmameister käis Pirital muuli peal teiste kalameestega kalal ja ütles, et juba äge, et on mere ääres. Et saab oma lemmiktegevusega tegeleda!"

Põhiklassis juhivad sarja kolme esimese etapi järel võrdselt 84 punktiga itaallane Alex Salvini (Husqvarna) ja soomlane Eero Remes (TM). Junior 2 arvestuses on punkte teeninud ka eestlane Priit Biene.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: