Toomas Triisa stardib kodusel enduro MM-etapil korraldaja ja võistlejana ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Triisa
Toomas Triisa Autor/allikas: Jaanus Ree

1.-3. juunil sõidetakse esmakordselt Eestis ja Baltikumis rahvusvaheline enduro suurvõistlus, Tallinna GP nime kandev enduro maailmameistrivõistluste etapp.

Enduro Tallinna GP Eesti pealinna selle ala maailma tipud ja annab ühtlasi võimaluse ka eestlastel ennast nendega võrrelda. Junior klassis teeb MM-sarja kaasa Priit Biene ning Aigar Leok, kes mõned aastad tagasi suurest spordist lahkus, teeb ühekordse tagasituleku MM-sarja just sellel võistlusel. MM-sarjas hõbeda ja pronksi võitnud Leoki naasmine üheks võistluseks on ületanud ka rahvusvahelise uudiskünnise. 2017. aastal Dakari maratonralli Malle-Moto klassi võitnud Toomas Triisa on veel üks Eesti sõitjatest, kes Tallinnas ja Harjumaal sõidetaval Tallinna GP-l stardib. Sõidu kõrval on tal oma roll ka võistluse korralduses, kuna võistluse korraldaja on Redmoto klubi ja Triisa on selle klubi üks asutajaist.

Loomulikult pole Triisa roll kogu võistluse korraldamine, sellega tegeleb suur rühm inimesi, kelle eesotsas on võistluse peakorraldaja Veiko Biene. Küll tõdes Triisa, et aktiivse sõitjana on tal lihtsam mõista, mida võistlejad ja ka publik ühelt healt võistluselt ootavad ja nii talle kui Redmoto klubile on üheks eesmärgiks teha korralik võistlus, mis jääb meelde sõitjatele ja publikule.

"Meeskond on meil hea ja minu peale on põhiliselt jäänud lauluväljakul toimuv. Nii proloog kui ka kogu liikumine ja erinevate asjade asukohad. Eesmärk on panna kogu asi liikuma loogiliselt ja lihtsalt," rääkis Triisa.

Enduro Tallinna GP algab 1. juunil Tallinna lauluväljakul sõidetava proloogiga. Selleks ehitatakse laulukaare alla asfaldiplatsile spetsiaalne rada. Triisa sõnul on eesmärk, et see oleks nii keeruline kui võimalik ja samas ka piisavalt kiire.

"Oleme ka varem oma tiimiga erinevatel võistlustel toonud sisse uusi asju. Nii ka nüüd. Kui tavaliselt stardivad sõitjad proloogile kõrvuti, siis meie näeme seda pisut teisiti. Kaks sõitjat on igal juhul korraga rajal. Proloogi rada, mis on lühike ja atraktiivne, saab lõplikult paika, kui oleme selle lauluväljakule maha pannud. Kindlasti saab seal olema sõitjatele ja publikule korralikke maiuspalasid ja kui vihma sajab, siis on see kaks korda keerulisem, kuna kõik elemendid muutuvad libedamaks. Kõige ägedam on see, et saan seda ka ise sõitjana kogeda. Julgen lubada head vaatemängu ja seda saab kõige paremini lauluväljakul kohapeal kogeda. Samuti on ägedaid kohti vaatamiseks ka teistel testidel Maardus ja Jõelähtmel," kutsus Triisa kõiki raja äärde maailma parimate etteasteid vaatama.

Enduro MM-sarjast võtab osa üle 100 sõitja, kuid koos erinevate võistlusklassidega on Tallinnas võistlustules ligi 200 sõitjat.

Tallinna GP võistluskeskuseks on Tallinna lauluväljak, kus saab näha ka MM-sarjas olevaid meeskondi oma telkide all tegutsemas. Lauluväljakul sõidetakse ka reede, 1. juuni õhtul atraktiivne proloog, kus võistlejad saavad sõita mees-mehe vastu. Programm Tallinna lauluväljakul algab kell 17.30 võistluse piduliku avamisega. Proloogi start on kell 19.30.

2. ja 3. juunil on kavas pikad enduropäevad, start antakse kell 9 ja siis ootavad võistlejaid ees krossitest Maardu krossirajal ja enduro- ning ekstreemtestid Jõelähtmel. Mõlemad päevad lõppevad publikukatsega lauluväljakul algusega orienteeruvalt kell 15.30.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: