Eesti meistrivõistluste finaalis kohtuvad Saaremaa ja Bigbank Tartu ({{commentsTotal}})

Tartu Bigbank
Tartu Bigbank Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Pühapäeval selgus teine Eesti meistrivõistluste finalist, kui Bigbank Tartu alistas poolfinaalis kolmandat korda Pärnu VK. Seega kohtub tiitlikaitsja Selver Tallinna konkurentsist lülitanud Saaremaa VK finaalseerias Tartu meeskonnaga.

Tartu juhtis enne pühapäevast mängu seeriat 2:0, seega oli Pärnul vaja finaalilootuste säilitamiseks kindlasti võitu. Mäng Pärnu kodusaalis kulges aga Avo Keele hoolealustele väga keeruliselt, kui avageim kaotati 22:25 ja teine 19:25. Murrangut ei suudetud mängu tuua ka kolmandas vaatuses, kus Tartu pääses geimi keskel 14:10 juhtima. Edu hakkas sulama geimi lõpus, kui Pärnu tuli kahe punkti kaugusele 20:22. Järgmised punktid kuulusid aga Tartule ja esimene matšpall tuli seisul 24:21. Kevin Saar päästis veel punkti Pärnule, ent eksis siis servil ja geim kuulus Tartule tulemusega 25:22 ning kogu kohtumine seega 3:0 (25:22, 25:19, 25:22) Tartule, kirjutab Volley.ee.

Pärnu hooaeg jätkub pronksiseeriaga, kus on vastaseks Selver. Tartu kohtub aga 2. mail algavas finaalseerias Saaremaaga.

Pühapäevases kohtumises tõid võitjatele nii Mart Naaber kui Brook Aloise Sedore kumbki kümme punkti. Tartu vastuvõtt oli 60,4% ja rünnak 40,6%. Blokipunkte kogunes seitse, serviga teeniti kaheksa punkti (servivigu tehti 11). Pärnu resultatiivseimana kogus Kevin Saar kümme punkti (+4). Pärnu vastuvõtt oli 48,4%, rünnakuprotsent 43,8. Blokist saadi seitse punkti, servilt neli (vigu tehti 16).

Pärnu libero Silver Maar tõdes, et asjad ei sujunud kuidagi. "Vastuvõtt ja bloki-kaitse olid meile kõige problemaatilisemad," kommenteeris ta mängujärgses intervjuus. Pronksiseerias ootab ta tõsist võitlust. "Selver on väga tugev praegu, peame kindlasti oma parimat mängu näitama."

Tartu temporündaja Meelis Kivisild tõdes, et meeskonnal on hetkel sees hea hoog ja samamoodi loodetakse ka finaalseerias esineda. "Täna oli mõlemalt poolt kehv mäng, aga Pärnu ei suutnud end täna üldse kokku võtta. Üllatav oli see 3:0 tulemus. Meil on selline hoog sees praegu. Kes oleks arvanud, et me Pärnut võidame 3:0," rääkis Kivisild.