TÜ võrkpallinaiskond lõpetas Balti liiga põhiturniiri võidukalt ({{commentsTotal}})

Tartu Ülikool/Eeden
Tartu Ülikool/Eeden Autor/allikas: Tartu Ülikooli võrkpallinaiskond/Facebook

Naiste võrkpalli Balti liiga põhiturniirile tõmmati joon alla pühapäeval, misjärel jätkavad kaheksa naiskonda parima selgitamist. Eesti võistkondadest pääsesid kaheksa parema hulka Tartu Ülikool/Eeden, Tallinna Ülikool ja TTÜ/Tradehouse.

Põhiturniiril peetud kaheksateistkümnest voorust vaid ühes kaotusega leppinud Tartu Ülikool/Eeden loovutas viimases mängus TTÜ/Tradehouse'ile ühe geimi, kuid kodupubliku rõõmuks saavutas Emajõelinna esindus 3:1 (-16, 15, 20, 20) võidu, kirjutab volley.ee. Rünnakul sisuliselt pidurdamatu olnud Kertti Külm realiseeris 18-st tõstest koguni 12 (66,7%) ja lõpetas vastasseisu 14 (+13) punktiga. Renate Pikk assisteeris 13, Ingris Suvi 11 ning Mari Arak ja Ingrid Kiisk võrdselt 9 punktiga. TTÜ liider Kristel Moor tõi üleplatsimängijana 20 punkti, jäädes sarnaselt Külmale 13-ga plussi. Oktoobrikuu parima mängija Hanna Pajula arvele kogunes 9 punkti. Rünnakuid realiseerisid tartlannad 35,6-protsendiliselt ja külalised 31,9-protsendiliselt, pallingupunkte kogunes võõrustajatele 15 ja TTÜ kontosse 8.

Eelmisel hooajal naiste Balti liigas finaali jõudnud ja enne seda kolmel korral meistriks kroonitud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service tänavu ühest võidust enamat ei suutnud, leppides viimases mängus kaotusega koduse konkurendi Tallinna Ülikooli vastu. Kodusaalis mänginud Kohila üheski geimis 20 punktini ei jõudnud, kui esimeses geimis koguti 16, teises 19 ja kolmandas 17 punkti. Võitjate poolel oli parimas hoos Kaisa Õunpuu, kes kogus 62,5-protsendilise rünnakuefektiivsuse (kaheksast viis) juures 10 punkti. Marie Aasorg lisas omadele 9 punkti. 11 silmaga osutus kuuenda järjestikuse kaotuse saanud kohilannade parimaks Yulia Lytvynenko. Rünnakul olid võitjate edunumbrid 50%-38,1% ja pallingu vastuvõtul 45,8%-37,9%. Blokis jäi TLÜ peale punktidega 3-1 ja pallingul 14-6.

18-st mängust 17 võitnud ja 47 punkti kogunud Tartu Ülikool/Eeden võttis põhiturniiril kindla esikoha. Tallinna Ülikool saavutas 42 punktiga teise ja TTÜ/Tradehouse 19 punktiga seitsmenda koha. 5 punkti kogunud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service lõpetas põhiturniiri viimase kümnenda kohaga.

Võrreldes eelnevate hooaegadega toimub play-off mõnevõrra teise formaadi alusel. Kui varasemalt on veerandfinaalid koosnenud vaid ühest mängust, siis tänavu on vaja poolfinaali jõudmiseks koguda kaks võitu. Tartu võistkond kohtub veerandfinaalis põhiturniiri kaheksanda Daugavpilsi VK miLATssiga ja TLÜ linnarivaal TTÜ-ga. Pärast veerandfinaale on kavas nelja naiskonna osalusel toimuv finaalturniir. Veerandfinaalseeriate avamängud toimuvad juba vähem kui nädala pärast, 3. märtsil. Finaalturniir leiab aset 17.-18. märtsil.