Põnevas viiegeimilises pronksiseeria avakohtumises jäi peale Kohila ({{commentsTotal}})

Kohila VK/E-Service
Kohila VK/E-Service Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti meistrivõistluste pronksiseeria avakohtumise võitis põnevas viiegeimilises mängus Kohila VK/E-Service, kes alistas seisuga 3:2 Tallinna Ülikooli.

Veel kolmanda geimi keskel oli vähetõenäoline, et Tallinna Ülikool toob mängu veel põnevust ja viib naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria avakohtumise Kohila VK/E-Service'i vastu otsustavasse viiendasse geimi. Koduvõistkond TLÜ pakkus aga võimsa tagasituleku, millest võiduks siiski ei piisanud, kirjutab Volley.ee.

Avageimi 22:25 ja teise 19:25 kaotanud Tallinna Ülikool jäi ka kolmanda geimi keskpaigas tagaajaja rolli, olles Kohila esinduse 14 punkti vastu kogunud poole vähem ehk seitse punkti. Tundus, et külalistel 3:0 võidu vormistamisega suuri probleeme ei teki. Seejärel algas võõrustajate maruline tagasitulek, mille käigus vähendati kaotusseis esmalt kahepunktiliseks (12:14) ja õige pea jõuti ka 18:18 viigiseisuni. Võrdsete heituses nähti veel 23:23, 24:24 ja 25:25 viigiseisu. Raskest seisust välja tulnud võõrustajatele tõid lõpuks 27:25 geimivõidu Kristiina Raap ja Kaisa Õunpuu, kes realiseerisid rünnaku.

Neljandat geimi dikteeris algusest lõpuni koduvõistkond, viigstades 25:19 paremusega mänguseisu 2:2 peale. TLÜ-l jäi puudu võidust vaid üks punkt. Viiendas geimis asuti küll 12:10, 13:12 ja 14:13 juhtima, aga omal servil matšpalli omanud võõrustajad 14:13 eduseisust rohkem punkte ei võitnud, mis tähendas 14:16 ja kokkuvõttes 2:3 (-22, -19, 25, 19, -14) kaotust. Seega võttis põhiturniiri omavahelistes mängudes 0:3 kaotusega leppinud Kohila õigel hetkel magusa revanši.

Yulia Lytvynenko tõi nelja viimase aasta meistri Kohila kasuks 21, Polina Liutikova 18, kaheksa blokipunktiga säranud Agnes Karm 16 ja Gabriela Angelova 11 punkti. Kaotajate poolel oli resultatiivseim Kristiina Raap, kes tõi 20 punkti. Kaisa Õunpuu assisteeris 19 ja Keiu Silm 15 punktiga. Kohila ületas vastast rünnakul, kus jäädi peale protsentidega 36,8 - 34,9, ja blokis, kus koguti TLÜ 11 punkti vastu 15 punkti. Pallingu vastuvõtul oli omakorda kindlam TLÜ, näidates 51,5-protsendilist täpsust. Kohila sama näitaja oli 44,7 %. Pallingupunkte kogunes TLÜ-le 11 ja Kohilale kuus.

Kolme võiduni peetav seeria jätkub laupäeval kell 15.30 Tallinna Ülikooli spordisaalis. Laupäeval kell 17 alustavad Võrus 5.-6. koha seeriaga Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/ Noortekoondis.